Serie A: Szczęśliwe zwycięstwo Interu w derbach Mediolanu (wideo)

W 220. derbach Mediolanu, które rozegrano w cieniu El Clasico w Hiszpanii, nie zabrakło emocji. Kibice zgromadzeni na San Siro zobaczyli jednego gola.

Konrad Kostorz
Pojedynek rozpoczął się idealnie dla występujących w roli gości Nerazzurrich - po dalekim dośrodkowaniu Estebana Cambiasso z rzutu wolnego piłkę do siatki głową skierował Walter Samuel. Już w 6. minucie powinno być 2:0 - katastrofalnie zachował się Christian Abbiati, który podał piłkę wprost pod nogi Diego Milito. Argentyńczyk miał mnóstwo czasu, ale jego strzał trafił w rozpaczliwie interweniującego bramkarza Milanu.

Rossoneri przejęli inicjatywę i kilka razy byli bliscy pokonania Samira Handanovicia. Słoweniec spisywał się jednak bez zarzutu, a w 39. minucie pomógł mu arbiter, który odgwizdał faul Urby'ego Emanuelsona, zanim kapitalny strzał w okienko oddał Riccardo Montolivo. Krótko po zmianie stron sędzia za taktyczne zagranie futbolówki ręką wyrzucił z murawy Yuto Nagatomo i zawodnicy Massimiliano Allegriego przystąpili do frontalnych ataków.

Milan nacierał z pasją i niemal nie schodził z połowy lokalnego rywala. Bardzo aktywni byli Bojan Krkić i Kevin-Prince Boateng, a dobrą zmianę dał Giampaolo Pazzini. W 80. minucie Handanović dokonał cudu, zdejmując piłkę z głowy byłego snajpera Interu, a po chwili arbiter nie podyktował jedenastki za faul Samuela na Robinho. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, ale Interowi udało się zachować czyste konto i wywalczyć komplet "oczek". Drużyna Andrei Stramaccioniego dzięki zwycięstwu uciekła Milanowi na 8 punktów!

SSC Napoli ponownie zrównało się z Juventusem, któremu w tabeli ustępuje jedynie gorszym bilansem goli. Decydującą bramkę zdobył Goran Pandev, który ładnie poradził sobie z dwoma obrońcami i pokonał Zeljko Brkicia. Wcześniej bramkę po podaniu Christiana Maggio zdobył Marek Hamsik. Wojciecha Pawłowskiego zabrakło nawet wśród rezerwowych Udinese.

AC Milan - Inter Mediolan 0:1 (0:1)
0:1 - Samuel 3'

AC Milan: Abbiati - Bonera (50' Abate), Mexes, Yepes, De Sciglio (57' Robinho), Montolivo, De Jong, Emanuelson, Boateng, El Shaarawy (71' Pazzini), Krkić.

Inter Mediolan: Handanović - Ranocchia, Samuel, Juan Jesus, Zanetti, Gargano, Cambiasso, Nagatomo, Coutinho (46' Guarin), Milito (71' Palacio), Cassano (53' Pereira).

Czerwona kartka: Nagatomo /48' za drugą żółtą/ (Inter).

SSC Napoli - Udinese Calcio 2:1 (2:1)
1:0 - Hamsik 30'
1:1 - Pinzi 43'
2:1 - Pandev 45+1'

SSC Napoli: De Sanctis - Campagnaro, Fernandez, Gamberini, Maggio, Inler, Behrami, Zuniga, Hamsik (87' Dzemaili), Pandev (55' Insigne), Cavani.

Udinese Calcio: Brkić - Benatia, Danilo, Domizzi, Pereyra (85' Faraoni), Allan, Pinzi (66' Ranegie), Lazzari, Pasquale, Maicosuel, Di Natale (79' Barreto).