Sparingowo: Hat-trick Sikorskiego i zwycięstwo Wisły

W rozegranym w sobotnie południe w Niecieczy sparingu miejscowa Termalica Bruk-Bet uległa krakowskiej Wiśle 1:3. Wszystkie bramki dla Białej Gwiazdy zdobył Daniel Sikorski.

Maciej Kmita

25-letni napastnik, który latem przeniósł do Wisły po tym, jak rozwiązał kontrakt z Polonią Warszawa, zdobył prowadzenie dla krakowian w 12. minucie gry, kiedy popisał się celną "główką" po dośrodkowaniu Łukasza Garguły z rzutu wolnego. Drugie trafienie zaliczył w 69. minucie, wykorzystując prostopadłe podanie od Cwetana Genkowa.

Chwilę później Szymon Sobczak po szybkiej kontrze zdobył kontaktowego gola, a wynik meczu w 84. minucie ustalił Sikorski, drugi raz w tym spotkaniu wpisując się na listę strzelców po uderzeniu głową piłki dogranej z rzutu wolnego. Tym razem w roli asystenta wystąpił Michał Szewczyk.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Kraków 1:3 (0:1)

Termalika: Budka - Pielorz (63' Drozdowicz), Czerwiński (46' Nalepa), Pleva (63' Skołorzyński), Maślany - Piotrowski (67' Jarecki), Horvath (46' Lipecki), Kaczmarczyk - Sobczak (77' Wrzosek), Rybski (46' Ceglarz), Szczoczarz (63' Pawłowski).

Wisła: Miśkiewicz - Jaliens (46' Jovanović), Głowacki (70' Czekaj), Czekaj (46' Frederiksen), Bunoza - Boguski (46' Genkow), Wilk (46' Uryga), Chrapek (46' Szewczyk), Garguła (70' Wilk), Iliev (46' Quioto) - Sikorski.

Żółte kartki: Pleva, Maślany (Termalica) oraz Szewczyk (Wisła).