KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Otwarty trening Brazylii we Wrocławiu

Piłkarska reprezentacja Brazylii kolejny raz trenowała we Wrocławiu na stadionie przy ulicy Oporowskiej. Na zajęciach pojawiło się ok. 3 tysięcy kibiców.
Artur Długosz
Artur Długosz

Po rozegraniu towarzyskiego meczu w Szwecji z Irakiem reprezentacja Brazylii wróciła do Wrocławia, gdzie przygotowuje się do potyczki z Japonią. Canarinhos, opromienieni wygraną z Irakiem, w niedzielę odbyli otwarty trening na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu.

Na zajęciach pojawiło się około 3000 fanów, którzy zaproszenia na trening mogli jeszcze w sobotę zdobyć kupując bilet na mecz w kasach przy ul. Oporowskiej. Ta oferta oczywiście była limitowana. Na treningu gościło także 400 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 63 we Wrocławiu, która kupiła najwięcej biletów na mecz Japonia - Brazylia. Zgodnie z planem, tuż po zakończeniu treningu ok. godz. 19.00, dzieci z tej szkoły zostały zaproszone na boisku do wspólnego zdjęcia z piłkarzami - szkoda tylko, że potem zawodnicy udali się do szatni nie rozdając autografów.

Kibice spragnieni zobaczenia gwiazd światowej piłki pod trybunami obiektu zaczęli gromadzić się już około godziny 15:00, chociaż sam trening miał odbyć się dużo później. Gdy Canarinhos pojawili się już na murawie, każde udane ich zagranie kwitowane było gromkimi brawami publiczności. Piłkarze z kraju kawy podczas treningu zbytnio się nie wysilali. Standardowo zaczęli od rozgrzewki, pograli w popularnego "dziadka" oraz odbyli wewnętrzną gierkę, ćwicząc jeszcze rozgrywanie akcji.

Brazylijczycy we Wrocławiu ćwiczyć będą także w niedzielę. Ich zajęcia otwarte będą jednak tylko dla dziennikarzy. Tego samego dnia po raz pierwszy w stolicy Dolnego Śląska trenować będą także piłkarze z Japonii, którzy w sobotę około godziny 18:00 przylecieli do Wrocławia.

Oba zespoły zmierzą się we wtorek na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Oba swoje ostatnie mecze i Japończycy, i Brazylijczycy wygrali. Canarinhos reprezentację Iraku pokonali 6:0, a Japonia wygrała w piątek z Francją 1:0. - Czeka nas trudne spotkanie. W drużynie naszego rywala jest wielu szybkich zawodników, którzy bardzo dobrze wyprowadzają kontry. Zatrzymanie ich będzie będzie podstawą do osiągnięcia przez nas dobrego wyniku - skomentował Ramires, który przez chwilę rozmawiał z dziennikarzami.

W niedzielę rano dziennikarze z Polski rozegrają towarzyski turniej piłkarski ze swoimi kolegami z Japonii i Brazylii. Później oba zespoły odbędą swoje zajęcia. Na poniedziałek przewidziano oficjalne treningi na Stadionie Miejskim.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×