WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Komunikat PZPN: Komisarz meczowy FIFA w dniu meczu o godz. 20:00 podjął decyzję o zamknięciu dachu

PZPN na swojej stronie internetowej opublikował komunikat w związku z wtorkowym meczem Polska - Anglia, który miał się odbyć na Stadionie Narodowym.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Komunikat Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji meczu Polska - Anglia planowanego na dzień 16 października 2012 r.

W związku z faktem nieodbycia w dniu 16 października br. meczu Polska - Anglia w grupie eliminacyjnej do finałów Mistrzostw Świata FIFA w Brazylii w 2014 r., obradujący w dniu 17 października br. Zarząd PZPN zapoznał się z okolicznościami tego zdarzenia i stwierdza, iż do opinii publicznej skierowano szereg nieprawdziwych informacji dotyczących organizacji tego meczu oraz obarczono winą za zaistniałą sytuację Polski Związek Piłki Nożnej

W związku z powyższym, Zarząd PZPN informuje, że:

1. Regulaminu Eliminacji i Finałów Mistrzostw Świata FIFA w roku 2014 w Brazylii stwierdza, że "jeżeli stadion posiada zamykany dach, komisarz meczowy FIFA w porozumieniu z sędzią oraz przedstawicielami obydwu drużyn podejmie decyzję przed meczem czy w jego trakcie dach będzie otwarty czy zamknięty."

2. Regulamin ten stanowi także, że o przydatności boiska do gry decyduje sędzia główny meczu.

3. Tenże regulamin zawiera także zapis, że mecz który nie odbędzie się w zaplanowanym terminie powinien zostać rozegrany w dniu następnym.

4. Komisarz meczowy FIFA w dniu meczu o godz. 20:00 podjął decyzję o zamknięciu dachu. Jednakże przedstawiciele operatora stadionu (Narodowego Centrum Sportu) poinformowali, że jest to niemożliwe z uwagi na mocno padający deszcz.

5. Zgodnie z umową o organizację meczu pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej a Ministerstwem Sportu i Turystyki, przygotowanie płyty boiska Stadionu (w tym drenaż) jest obowiązkiem Narodowego Centrum Sportu - operatora Stadionu Narodowego.

6. Z oburzeniem przyjmujemy sposób prowadzenia studia telewizyjnego w TVP w czasie przeznaczonym na transmisję meczu, podczas którego podano wiele nieprawdziwych i krzywdzących PZPN informacji.

7. Ze zdumieniem stwierdzamy, że niektórzy politycy różnych ugrupowań w swych publicznych wypowiedziach bezprawnie i nieodpowiedzialnie formułowali oceny negatywne wobec Polskiego Związku Piłki Nożnej bez należytych kompetencji i wiedzy co do stanu faktycznego.

8. W związku z nienależytym wykonaniem umowy najmu stadionu Narodowego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, w tym niewłaściwym przygotowaniem płyty boiska oraz niewykonaniem polecenia komisarza meczowego FIFA dotyczącego zamknięcia dachu Stadionu, Polski Związek Piłki Nożnej poniósł szkodę majątkową oraz wizerunkową i stał się podmiotem nieuzasadnionej krytyki. Dlatego też, Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o wystąpieniu do Ministerstwa Sportu i Turystyki z roszczeniem o naprawienie poniesionych strat i wyrządzonych szkód.

Niezależnie od powyższego, Zarząd PZPN pragnie przeprosić wszystkich sympatyków narodowej reprezentacji Polski za zaistniałą sytuację i narażenie ich na niedogodności.

Zarząd PZPN wyraża nadzieję, że podczas dzisiejszego meczu, wspólnie będziemy dopingować narodową reprezentację w walce o zwycięstwo.

Warszawa, dn. 17.10.2012 r. Zarząd PZPN

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
pzpn.pl

Komentarze (19):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • binio 0
  W DUPĘ SOBIE WSADZCIE TEN DACH,SKORO W CZASIE DESZCZU NIE MOŻNA GO ZAMKNĄC.TO KIEDY 7 DNI PRZED,CZY 8 PO?BUBEL ZA 2MLN.OLAC NARODOWY,SĄ GDAŻSK,WROCŁAW,POZNAŃ WKRÓTCE CHORZÓW.NIECH GO SOBIE W BUTY WSADZĄ BĘDĄ WYŻSI.PAJACE BEZ SZKÓŁ.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • PL 0
  A zostawić zamknięty na stałe , wszystkie mechanizmy zdemontować i do widzenia , też mają problemy.?.Tylko w Polsce takie cyrki.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Melamina49 0
  Ta strata wizerunkowa to tak jak dwie muchy siedzą na gównoe i jedzą je nagle jadna beknęła a druga na to : "no wiesz ... tak przy jedzeniu !?!?"
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (16)
Pokaż więcej komentarzy (19)
Pokaż więcej komentarzy (19)
Pokaż więcej komentarzy (19)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×