Piłkarze Śląska pomogą sparaliżowanemu Jackowi

26 października w Miliczu odbędzie się charytatywny turniej piłkarski na którym pojawią się piłkarze Śląska Wrocław. Nie zabraknie także innych gwiazd sportu, w tym żużlowca Macieja Janowskiego.

Artur Długosz
Artur Długosz

W piątek w Miliczu roić się będzie od gwiazd polskiego sportu. Tego dnia bowiem odbędzie się charytatywny turniej piłkarski Puchar Burmistrza Miasta oraz licytacja pamiątkowych gadżetów. Cały dochód zostanie przeznaczony dla Jacka Wawrzyniaka, który w wyniku wypadku został sparaliżowany.

W milickiej hali nie zabraknie piłkarzy Śląska Wrocław. Swoją obecność zapowiedzieli Rafał Gikiewicz, Mateusz Cetnarski, Robert Menzel i Paweł Garyga, którzy przekażą na licytację klubowe gadżety. Przyjedzie również legenda wrocławskiego klubu, Janusz Sybis. W Miliczu pojawi się także żużlowiec Maciej Janowski, który jest świeżo upieczonym mistrzem Polski oraz złotym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski. Już dobę później ten zawodnik wystartuje w mistrzostwach świata juniorów w Argentynie!

Ze znanych osobistości do Milicza przyjadą jeszcze Wojciech Bartnik (ostatni polski medalista olimpijski w boksie), Maciej Zegan czy Paweł Rańda. Oprócz gwiazd polskiego sportu, którzy zagrają w drużynie VIP-ów, wystąpią także milickie gwiazdy, dziennikarze sportowi oraz zawodnicy czołowego zespołu futbolu amerykańskiego w Polsce - Devils Wrocław. - Ciesze się że środowisko sportowe tak się zintegrowało. Liczę, że kibice dopiszą i wszyscy bawić będziemy się doskonale - a wszystko to w ramach szczytnego celu - powiedział portalowi SportoweFakty.pl Andrzej Gliniak, spiker Śląska Wrocław oraz współorganizator turnieju.

Kibice obejrzeć będą mogli także pokaz zumby. Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Milicza rozpocznie się o godz. 19. Wstęp wolny.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×