Artur Boruc znów bez czystego konta

Artur Boruc dostał drugą szansę gry w barwach Southampton. W niedzielnym meczu z Tottenhamem Hotspur wpuścił dwie bramki.

Bartosz Zimkowski

Przed tygodniem Artur Boruc zadebiutował w Premier League w przegranym 0:4 spotkaniu z West Ham United. Polak został uznany najgorszym zawodnikiem na murawie, ale mimo to pojawił się między słupkami w pojedynku z Tottenhamem Hotspur.

W piętnastej minucie Boruc musiał wyjąć piłkę z siatki po tym jak mocnym strzałem głową zaskoczył go Gareth Bale. Jeszcze przed przerwą pokonał go Clint Dempsey i Święci znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji. Kontaktową bramkę zdobył w drugiej odsłonie, ale mimo ataków, nie byli w stanie doprowadzić do remisu.

Southampton przegrało zatem kolejny mecz i pozostaje na przedostatnim miejscu mając na koncie już siedem porażek.

W drugim niedzielnym spotkaniu rozgrywanym o tej samej porze Newcastle United ograło West Bromwich Albion 2:1. Zwycięstwo zapewnił Srokom Papiss Cisse w doliczonym czasie gry.