Puchar Króla: Ambicja na Real nie wystarczyła, Malaga straciła trzy bramki

W środowych meczach 1/16 finału Pucharu Króla nie mieliśmy większych niespodzianek. Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli Królewscy, choć to rywale przez długi czas prezentowali się z lepszej strony.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Trzynaste zwycięstwo z rzędu zanotowali gracze Atletico Madryt. Bez Falcao">Radamela Falcao Los Colchoneros poradzili sobie z III-ligowym Real Jaen. Gospodarze prezentowali się z bardzo dobrej strony do 26. minuty, kiedy to stracili jednego z graczy, a gola z "wapna" zdobył Diego Costa. Znacznie więcej kłopotów miała Malaga, która straciła aż trzy bramki przeciwko Cacareno. Andaluzyjczycy mieli jednak w składzie Roque Santa Cruza (dublet) i wygrali 4:3.

Bardzo zmotywowani na spotkanie z Realem Madryt wyszli piłkarze Alcoyano. III-ligowcy od początku przejęli inicjatywę, jednak poważniej nie potrafili zagrozić bramce Antonio Adana. Królewscy okazali się za to bardzo skuteczni i po dwóch jedynych akcjach w pierwszej połowie prowadzili 2:0.

Druga połowa miała bardzo podobny scenariusz - gospodarze atakowali, a do siatki trafił gracz rezerw Królewskich - Jose Rodriguez. Miejscowi jednak do końca się nie załamali i zdobyli upragnionego gola przeciwko mistrzowi Hiszpanii, po tym jaki Javi Lara skutecznie przymierzył z rzutu wolnego.

Ostatnie słowo należało jednak do bohatera meczu - Karima Benzemy, który ustrzelił dublet i zaliczył dwie asysty. Gospodarzom na osłodę pozostaną koszulki Realu oraz statystyka rzutów rożnych, którą wygrali... 10:0.

3:4 - Esteve 87'

Czerwona kartka: Vargas /58'/ (Cacareno).

Real Jaen - Atletico Madryt 0:3 (0:1)
0:1 - Diego Costa (k.) 27'
0:2 - Adrian 62'
0:3 - Raul Garcia 90'

Czerwona kartka: Dani Torres /26'/ (Atletico).

UD Almeria - Celta Vigo 2:0 (0:0)
1:0 - Zongo 53'
2:0 - Molinero 87'

Czerwona kartka: Jonathan Vila /62'/ (Celta).

Real Saragossa - Granada CF 1:0 (0:0)
1:0 - Aranda 79'

UD Las Palmas - Rayo Vallecano 1:0 (1:0)
1:0 - Bifouma 21'

Czerwona kartka: Dani Gimenez /8'/ (Rayo).

CD Alcoyano - Real Madryt 1:4 (0:2)
0:1 - Benzema 21'
0:2 - Kaka 35'
0:3 - Jose Rodriguez 67'
1:3 - Javi Lara 77'
1:4 - Benzema 88'

Skład Realu Madryt: Adan - Albiol, Varane, Carvalho, Nacho - Essien (60' Modrić), Alex (46' Jose Rodriguez) - Callejon, Kaka, Morata - Benzema.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)