Puchar Króla: Cały mecz Perquisa, ekipa Dudki przegrała z III-ligowcem

Zakończyły się pierwsze mecze 1/16 finału Pucharu Króla. Drugi raz w pełnym wymiarze czasowym w Betisie Sewilla wystąpił Damien Perquis.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Fatalny sezon rozgrywają gracze Athletic Bilbao. Baskowie na trzech frontach  stoczyli już 17 bojów, ale wygrali tylko 4-krotnie! W czwartkowe popołudnie podopieczni Marcelo Bielsy nie potrafili pokonać III-ligowego Eibar, chociaż w ich składzie pojawili się m.in. Fernando Llorente, Iker Muniain czy Aritz Aduriz. Finaliści Pucharu Króla będą musieli się sporo namęczyć, aby awansować do kolejnej fazy.

Cały mecz na pozycji środkowego defensora rozegrał Damien Perquis. Reprezentant Polski miał kilka udanych interwencji, raz po rzucie rożnym był bliski zdobycia gola i to po faulu na nim z boiska wyleciał gracz Realu Valladolid. Gra w przewadze na nic się zdała, ponieważ jeszcze w pierwszej połowie po ładnej akcji do siatki trafił Alberto Bueno.

Z powodu kontuzji w kadrze meczowej nie znalazł się z kolei Dariusz Dudka. Jego Levante sprawiło największą niespodziankę na minus w pierwszych meczach 1/16 finału Pucharu Króla - przegrali na wyjeździe z III-ligową Melillą 0:1. Tym samym uczestnicy Ligi Europy polegli po czterech zwycięstwach z rzędu, choć ostatnie 20 minut grali w przewadze.

Puchar Króla miał być ostatnią deską ratunku dla Espanyolu Barcelona. Los Pericos w jednym z najciekawiej zapowiadających się starć przegrali jednak z Sevillą 1:3, tracąc dwie bramki w samej końcówce. Ponadto pewni awansu do kolejnej fazy mogą być już gracze Getafe.