Polscy bramkarze nie zagrali w Premier League

Arsenal zremisował z Fulham w derbach Londynu 3:3. Szansę występu w 11. kolejce Premier League miał Wojciech Szczęsny - tak samo jak Artur Boruc.
Bartosz Zimkowski

Ostatecznie Wojciech Szczęsny usiadł na ławce, a Artur Boruc na trybunach.

Pierwszy z nich wystąpił w piątek przeciwko West Ham United, ale w spotkaniu rezerw. To był pierwszy mecz Polaka od momentu odniesienia kontuzji. Blisko dwa miesiące czekał na powrót na murawę. Trudno było się dziwić, że Arsene Wenger postawił na Vito Mannone'a, a nie na Szczęsnego.

Arsenal świetnie zaczął mecz. Już w 11. minucie po dośrodkowaniu Theo Walcotta z rzutu rożnego gola głową z pięciu metrów zdobył Olivier Giroud. 12 minut później było już 2:0. Tym razem Mikel Arteta zagrał płasko przed bramkę, gdzie Lukas Podolski uprzedził obrońcę i wpakował futbolówkę do siatki rywali. Wydawało się, że kolejne gole dla Arsenalu będą już tylko kwestią czasu.

Tymczasem do pracy wzięło się Fulham Londyn. Do przerwy zdołało doprowadzić do wyrównania i przy obu bramkach palce maczał Dimitar Berbatov. Najpierw strzałem głową pokonał Mannone'a, a później zaliczył asystę. Po zmianie stron gra nadal była otwarta i 23 minuty przed końcem The Cottagers już prowadzili. Fatalny błąd popełnił Arteta i to on sprokurował rzut karny, który na gola zamienił Berbatov.

Kanonierzy rzucili się do odrabiania strat. Potrzebowali zaledwie 120 sekund. Giroud w sytuacji sam na sam uderzył w słupek, kilka sekund później otrzymał podanie od Walcotta i strzałem głową zdobył gola.

W piątej doliczonej minucie Andriej Arszawin nabił piłką w rękę Chrisa Bairda. Sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, chociaż to była błędna decyzja. Do futbolówki podszedł Arteta. Strzelił celnie, lecz to Mark Schwarzer okazał się lepszy. Arsenal zremisował w derbach Londynu 3:3.

Szczęsny cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Tymczasem Artur Boruc mimo iż nie został ukarany za rzucenie butelką, to nie pojawił się choćby na rezerwie. Southampton zremisowało ze Swansea City 1:1.