Ligue 1: Wspaniały występ Obraniaka na 28. urodziny!

Czwartego gola w sezonie zdobył występujący w Girondins Bordeaux Ludovic Obraniak. Reprezentant Polski został jednym z bohaterów spotkania z FC Lorient w ramach 12. kolejki Ligue 1.

Konrad Kostorz
W ostatnich tygodniach Ludovic Obraniak nie błyszczał i nie zawsze pojawiał się w podstawowym składzie Żyrondystów. Jak informowały francuskie media, pomocnik Bordeaux skarżył się na zmęczenie oraz lekkie kłopoty zdrowotne, w związku z czym trener Francis Gillot nie wystawił go w meczach z Montpellier HSC w Pucharze Ligi oraz z Maritimo Funchal w Lidze Europejskiej.

Przeciwko Lorient "Ludo" znalazł się w wyjściowej "11" i zrobił różnicę! W 19. minucie po centrze Obraniaka z rzutu rożnego wynik otworzył Jussie. Gola na 2:0 dla gości zdobył reprezentant Polski, któremu asystował... Jussie! Obchodzący w sobotę 28. urodziny zawodnik, który przebywał na placu gry przez 79 minut, nie zmarnował sytuacji sam na sam z Fabienem Audardem.

To nie był koniec popisów Obraniaka - po zmianie stron jego centrę z kornera na bramkę zamienił Henri Saivet i gospodarze znaleźli się na łopatkach. Rezultat ustalił - już bez udziału kadrowicza Waldemara Fornalika - Yoan Gouffran. Bordeaux dzięki zwycięstwu awansowało na 6. miejsce w tabeli, a do lidera, Olympique Marsylia, traci zaledwie 2 "oczka".

FC Lorient - Girondins Bordeaux 0:4 (0:2)
0:1 - Jussie 19'
0:2 - Obraniak 33'
0:3 - Saivet 53'
0:4 - Gouffran 59'