Piłkarze Szachtara Donieck krytykowani

W meczu Ligi Mistrzów pomiędzy FC Nordsjaelland a Szachtarem Donieck nie brakowało kontrowersji. Krytyce poddani zostali piłkarze Szachtara, a przede wszystkim Luiz Adriano.
Damian Gapiński

Po meczu Ligi Mistrzów pomiędzy FC Nordsjaelland a Szachtarem Donieck, fala krytyki spadła na Luiza Adriano, który zdaniem obserwatorów spotkania złamał zasady fair play. Cała sytuacja miała miejsce w 25. minucie spotkania, kiedy kontuzji uległ jeden z piłkarzy Nordsjaelland, a sędzia zarządził rzut sędziowski. Kiedy wszyscy spodziewali się, że piłkarze Szachtara oddadzą przeciwnikowi piłkę, Taras Stepanenko podał do Luiza Adriano, a ten umieścił piłkę w pustej bramce. Piłkarze Nordsjaelland mocno protestowali, ale sędzia nakazał rozpoczęcie gry z połowy boiska. Po dłuższej kłótni pomiędzy piłkarzami obu zespołów, trener Mircea Lucescu nakazał swoim zawodnikom "oddać" bramkę przeciwnikowi. Przy ich biernej postawie chwilę później padł gol wyrównujący stan meczu na 2:2.

Zachowanie piłkarzy Szachtara poddawane jest nie mniejszej krytyce, niż sposób, w jaki bramkę zdobył Luiz Adriano. W Europie rozgorzała dyskusja na temat zasad fair play.