WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Piłkarze Szachtara Donieck krytykowani

W meczu Ligi Mistrzów pomiędzy FC Nordsjaelland a Szachtarem Donieck nie brakowało kontrowersji. Krytyce poddani zostali piłkarze Szachtara, a przede wszystkim Luiz Adriano.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

 Po meczu Ligi Mistrzów pomiędzy FC Nordsjaelland a Szachtarem Donieck, fala krytyki spadła na Luiza Adriano, który zdaniem obserwatorów spotkania złamał zasady fair play. Cała sytuacja miała miejsce w 25. minucie spotkania, kiedy kontuzji uległ jeden z piłkarzy Nordsjaelland, a sędzia zarządził rzut sędziowski. Kiedy wszyscy spodziewali się, że piłkarze Szachtara oddadzą przeciwnikowi piłkę, Taras Stepanenko podał do Luiza Adriano, a ten umieścił piłkę w pustej bramce. Piłkarze Nordsjaelland mocno protestowali, ale sędzia nakazał rozpoczęcie gry z połowy boiska. Po dłuższej kłótni pomiędzy piłkarzami obu zespołów, trener Mircea Lucescu nakazał swoim zawodnikom "oddać" bramkę przeciwnikowi. Przy ich biernej postawie chwilę później padł gol wyrównujący stan meczu na 2:2.

Zachowanie piłkarzy Szachtara poddawane jest nie mniejszej krytyce, niż sposób, w jaki bramkę zdobył Luiz Adriano. W Europie rozgorzała dyskusja na temat zasad fair play.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Ruryn 0
  Też mogę to samo powiedzieć. W ani jednym zdaniu ciebie nie obraziłem. Skomentowałem jedynie twoją wypowiedź.
  Remle przykro mi, ale nie zrozumiałeś mojego wpisu i proszę nie obrażaj mnie. Otóż drogi kolego myślenie nie boli. Przeczytaj jeszcze raz i zauważ co napisałem: od przerywania gry jest sędzia i jak stanie się coś poważnego to arbiter musi przerwać grę. Jeśli działoby się cos niepokojącego to piłkarze od razu by dali znać. Wiadomo ze po uderzeniu w głowę w brzuch, gdy można stracić oddech sedzia musi przerwać grę. A 3/4 kontuzji to symulki i byłoby to wyeliminowane. Od przerywania gry jest sędzia!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Remle 1
  przykro mi, ale nie zrozumiałeś mojego wpisu i proszę nie obrażaj mnie. Otóż drogi kolego myślenie nie boli. Przeczytaj jeszcze raz i zauważ co napisałem: od przerywania gry jest sędzia i jak stanie się coś poważnego to arbiter musi przerwać grę. Jeśli działoby się cos niepokojącego to piłkarze od razu by dali znać. Wiadomo ze po uderzeniu w głowę w brzuch, gdy można stracić oddech sedzia musi przerwać grę. A 3/4 kontuzji to symulki i byłoby to wyeliminowane. Od przerywania gry jest sędzia!
  Ruryn Większych głupot nie wyczytałem już dawno. Jest coś takiego jak honor i jak widzisz,że ktoś cierpi, to wtedy się wybija piłkę. Jak by ktoś zemdlał, to też powinni grać dalej? Nie ważne czy jego życie jest zagrożone czy nie.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Ruryn 1
  Większych głupot nie wyczytałem już dawno. Jest coś takiego jak honor i jak widzisz,że ktoś cierpi, to wtedy się wybija piłkę. Jak by ktoś zemdlał, to też powinni grać dalej? Nie ważne czy jego życie jest zagrożone czy nie.
  Remle przepisy są po ich stronie :P Pamiętacie jak kiedyś Probierz wprowadził w ŁKS, że nie przerywają gry gdy rywal leży? I to się powinni wprowadzić. Sędzia jest od przerywania, a nie piłkarze. Jak leży tzn. że słaby i do piłki się nie nadaje. Skończa się symulacje, niepotrzebne wybijania piłki. Oczywiście w meczu Szachtara było inaczej, ale tym trzeba się zająć
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×