Bramkarz Arki wpadł w oko wysłannikom z Premier League!

4. zespół angielskiej Premier League - West Bromwich Albion zaprosił na testy golkipera Arki - Michała Szromnika. Młodzieżowy reprezentant Polski w Angli spędzi kilka dni.

Piotr Wiśniewski
Piotr Wiśniewski

-Testy są efektem kontaktów wiceprezesa Michała Globisza z byłym podopiecznym Tomkiem Kuszczakiem, który obecnie występuje w klubie Brighton, a wcześniej był zawodnikiem WBA - poinformował gdyński klub.

W West Bromwich Albion młody bramkarz przebywać będzie od 3 do 8 grudnia. W tym sezonie Szromnik wystąpił w pięciu meczach ligowych. Jest także powoływany do reprezentacji Polski do lat 23. Ostatnio zebrał bardzo dobre noty za występ w drugiej połowie meczu z Bośnią i Hercegowiną.

19-letni bramkarz przyznaje, że nie jest to jego pierwszy wyjazd na Wyspy. - Mając 15 lat byłem już na testach w Liverpoolu oraz Fulham. Spędziłem tam łącznie prawie miesiąc, ale wówczas ze względu na mój wiek decydowali rodzice i nic z tego nie wyszło. Samych testów się nie boję. Może to być dla mnie życiowa szansa i dam z siebie wszystko - mówi pewnym głosem w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

Szromnik wierzy, że wiele zyska na kontakcie z Kuszczkiem. - Po przyjeździe do Bromwich spotkam się z Tomkiem Kuszczakiem. On niewątpliwe podpowie mi, na co mogę liczyć i na jakie elementy trenerzy WBA będą zwracać uwagę. Moim atutem może być mój wiek. Przecież jestem perspektywiczny (śmiech). Polska szkoła bramkarska jest w Anglii znana. Na pewno doświadczenia ligowego dużego nie mam, ale zagrałem sporo występów w kadrach młodzieżowych i to może być brane pod uwagę przy mojej ocenie. To na pewno będzie się liczyło - dodaje Michał.

Kluby ekstraklasy w kolejce po utalentowanego obrońcę Arki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×