Kamil Glik antybohaterem derbów Turynu! Brutalny faul i czerwona kartka Polaka! (wideo)

Bezmyślny atak na nogę Emanuele Giaccheriniego zakończył udział Kamila Glika w meczu z Juventusem. Sytuacja miała miejsce w 36. minucie szlagierowego pojedynku 15. kolejki Serie A.

Konrad Kostorz
Kamil Glik rozpoczął pojedynek z mistrzem Włoch w podstawowym składzie i spisywał się dobrze, nie dopuszczając rywali do podbramkowych sytuacji. W 36. minucie bohater meczu z Anglią w strefie środkowej boiska zaatakował jednak nakładką nogę Emanuele Giaccheriniego, a arbiter natychmiast wyciągnął czerwoną kartkę.

Polak protestował i długo nie chciał opuścić murawy, jednak wydaje się, że sędzia podjął słuszną decyzję. Mimo gry w osłabieniu Torino FC remisuje do przerwy z Juventusem Turyn 0:0.