Primera Division: Real musi wrócić na ścieżkę zwycięstw, przyjmie autsajdera

Już w połowie grudnia Królewscy mają więcej porażek niż w całym zeszłym sezonie. Teraz przyjmą ekipę z Barcelony, ale nie lidera, a jednego z kandydatów do spadku.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W środku tygodnia podopieczni Jose Mourinho przegrali w pierwszym meczu 1/8  finału Pucharu Króla z Celtą Vigo. Dodatkowo w Primera Division wciąż zajmują trzecie miejsce i do lidera ze stolicy Katalonii tracą aż 11 oczek. W 16. kolejce przyjmą lokalnego rywala Blaugrany - Espanyol.

Pod wielkim znakiem zapytania stał występ w tym spotkaniu Karima Benzemy. Kontuzję leczy inny napastnik, Gonzalo Higuain, i w razie nieobecności Francuza, The Special One najprawdopodobniej na szpicy wystawiłby swojego najlepszego strzelca, Cristiano Ronaldo. Ostatecznie były atakujący Lyonu pojawił się w kadrze razem z najbardziej krytykowanym po ostatnim meczu Angelem di Marią.

Jeśli Blancos mają problemy, to katastroficznie wygląda sytuacja Espanyolu. Ekipę niedawno przejął Javier Aguirre, który w pierwszych dwóch ligowych meczach Los Pericos sięgnął po dwa remisy. Kibice jednak już od ponad miesiąca czekają na pierwszą wygraną, a przedostatnia pozycja w tabeli coraz mniej im się podoba.

W niedzielę o punkty będzie niezwykle trudno. Statystyki są zdecydowanie po stronie Królewskich, którzy wygrali siedem ostatnich bezpośrednich starć (stosunek bramkowy... 21:0), a Los Pericos na zwycięstwo nad tym rywalem czekają od sezonu 1995/1996.

- Historia piszę się przez 90 minut, a jutro może nastąpić nowa - zapewnia jednak meksykański trener. Problem w tym, że przeciwko Cristiano Ronaldo i spółce musi w bramce wystawić rezerwowego Francisco Casillę, który w tym sezonie nie zagrał jeszcze ani minuty. Portal SportoweFakty.pl oczywiście zaprasza na relację LIVE z tego spotkania!

Real Madryt - Espanyol Barcelona / nd. 15.12.2012 godz. 19:00

Przewidywane składy:

Real Madryt: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao - Khedira, Alonso - Di Maria, Oezil, Ronaldo - Benzema.

Espanyol Barcelona: Casilla - Javi Lopez, Colotto, Hector Moreno, Victor Alvarez - Victor Sanchez, Forlin - Simao Sabrosa, Verdu, Wakaso - Sergio Garcia.