Puchar Króla: Real znów na kolanach!

W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla mistrzowie Hiszpanii dość zasłużenie polegli na wyjeździe z Celtą Vigo. O awansie do kolejnej rundy zadecyduje rewanż na Santiago Bernabeu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Zarówno FC Barcelona, jak i Real Madryt nie odpuszczają sobie rozgrywek Pucharu  Króla. Jose Mourinho posłał do boju praktycznie całą podstawową jedenastkę, a jedyne zmiany nastąpiły na bramce i w linii defensywnej. Mimo to Królewscy nie potrafili rozwinąć swoich skrzydeł i poważniej zagrozić bardzo zmobilizowanej Celcie Vigo.

Na domiar złego po pół godzinie musieli grać bez nominalnego środkowego napastnika, ponieważ przedwcześnie boisko musiał opuścić Karim Benzema, a wciąż kontuzjowany jest Gonzalo Higuain. W pierwszej połowie lepsze sytuacje stworzyli sobie gospodarze, a największe zagrożenie pod bramką Antonio Adana siali Iago Aspas oraz pierwszy Koreańczyk w Primera Division - Park Chu-young.

Bramkę zdobył jednak Mario Bermejo, który na początku drugiej połowy wykorzystał świetną wrzutkę z lewej strony pola karnego Michaela Krohn-Dehliego. To nie był koniec show przygotowanego przez Celtę dla dopingującej publiczności. Zaledwie trzy minuty po swoim wejściu cudownym strzałem z dystansu prosto w okienko popisał się Cristian Bustos i siedzący na ławce rezerwowych Iker Casillas, Sergio Ramos czy Mourinho musieli przecierać oczy z niedowierzania.

W końcówce Królewscy starali się praktycznie całą drużyną zmniejszyć rozmiary porażki i przez złe ustawienie linii obronnej sam przed bramkarzem znalazł się Cristiano Ronaldo, który wykorzystał mierzone zagranie Xabi Alonso. Ostatecznie Królewscy przegrali 1:2, a losy awansu do ćwierćfinału rozstrzygną się na początku stycznia.

Celta Vigo - Real Madryt 2:1 (0:0)
1:0 - Bermejo 56'
2:0 - Bustos 78'
2:1 - Ronaldo 86'

Celta Vigo: Sergio - Hugo Mallo, Cabral, Tunez, Lago - Oubina - Augusto Fernandez, Bermejo (84' Vila), Krohn-Dehli, Chu-young (64' De Lucas) - Iago Aspas (75' Bustos).

Real Madryt: Adan - Varane, Pepe, Carvalho, Arbeloa - Alonso, Essien (65' Kaka) - Di Maria (46' Oezil), Modrić, Ronaldo - Benzema (33' Callejon).

Żółte kartki: Krohn-Dehli, Bermejo, Augusto, De Lucas (Celta) oraz Ronaldo (Real).