Zobacz, jak polscy piłkarze zostali bohaterami meczu w Holandii (wideo)

Filip Kurto i Mikołaj Lebedyński znakomicie zaprezentowali się w 18. kolejce Eredivisie. Zobacz występ Polaków z Rody Kerkrade.

Konrad Kostorz
Roda Kerkrade odniosła niezwykle cenne zwycięstwo z VVV Venlo i opuściła strefę spadkową. Limburczycy przegrywali 0:2, a impuls do ataku dał wprowadzony do gry po przerwie Mikołaj Lebedyński, który pokonał bramkarza w 53. minucie (od 8:26 na filmie). Był to drugi gol byłego zawodnika Pogoni Szczecin w Eredivisie w jego 17. występie.

Chwilę później Lebedyński zaliczył asystę przy trafieniu Laurenta Delorge'a (od 9:35), a po kilku kolejnych minutach Roda prowadziła już 4:2! Gospodarze próbowali zmniejszyć straty, jednak Filip Kurto w 67. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Ricky'ego van Haarena (od 11:50), a następnie popisał się świetną interwencją po strzale z dystansu (od 13:20).