Iker Casillas zaczął mecz na ławce i chwilę później wszedł na boisko!

W niedzielę o godzinie 17:00 Real Madryt na Santiago Bernabeu rozpoczął swój mecz z Realem Sociedad. Na ławce rezerwowych znów zasiadł Iker Casillas, lecz już po kilku minutach pojawił się na boisku!

Artur Długosz

W ostatnim meczu w 2012 roku Real Madryt mierzył się z Malaga CF. Od blisko dziesięciu lat niezaprzeczalną pozycję w pierwszej drużynie Realu Madryt miał Iker Casillas. Reprezentant Hiszpanii dostawał wolne w przypadku meczów Pucharu Króla, a w Primera Division i Lidze Mistrzów tylko wtedy, kiedy kwestia mistrzostwa bądź awansu była już rozstrzygnięta.

Tymczasem jednak, po dość dziwnej decyzji Jose Mourinho, Casillas zasiadł w tamtym spotkaniu na ławce rezerwowych, co według wyliczeń dziennika Marca zdarzyło mu się ostatni raz 11 maja 2008 roku. Rozpętało to prawdziwą burzę w Hiszpanii.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

W niedzielę 6 stycznia, o godzinie 17:00, piłkarze Realu Madryt na własnym stadionie rozpoczęli mecz z Realem Saragossa. Iker Casillas także i w tym spotkaniu zasiadł na ławce rezerwowych, lecz już w 8. minucie pojawił się na placu gry. Chwilę wcześniej bowiem Antonio Adan sfaulował w polu karnym piłkarza gości i wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Casillas na murawie został powitany ogromną owacją, a kibice głośno skandowali "Iker, Iker". Reprezentant Hiszpanii nie zdołał jednak obronić "jedenastki", a chwilę później popełnił dwa błędy! Po dwóch kwadransach Real Madryt, grając w dziesiątkę, remisuje 1:1 ze swoim rywalem.

Real Madryt - Real Sociedad
->RELACJA ONLINE

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)