Polskie trio rozpoczęło rok od zwycięstwa, Borussia lepsza od Hiszpanów

Borussia Dortmund w pierwszym występie w 2013 roku ograła hiszpańskiego trzecioligowca. Na murawie pojawiło się trzech reprezentantów Polski.

Konrad Kostorz
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Juergen Klopp posłał do boju Roberta Lewandowskiego, który w niedzielę oraz poniedziałek uskarżał się na problemy z mięśniami uda. 24-letni napastnik oraz Łukasz Piszczek zagrali od 1. do 45. minuty, a na drugą połowę wpuszczony został Jakub Błaszczykowski.

Wynik otworzył Marco Reus po świetnym podaniu Leonardo Bittencourta, a gol na 2:0 to zasługa centry Reusa z kornera i samobójczego strzału jednego z Hiszpanów. Wynik ustalił 22-letni Węgier Balint Bajner (na co dzień gracz rezerw BVB), który w ataku zastąpił "Lewego".

W kolejnym meczu przygotowawczym mistrzowie Niemiec zmierzą się z belgijskim KV Mechelen (10 stycznia), a następnie wezmą udział w turnieju towarzyskim w Duesseldorfie (13 stycznia, mecz z Fortuną oraz Mainz bądź Standardem Liege). Rundę wiosenną Borussia Dortmund rozpocznie pojedynkiem z Werderem Brema 19 stycznia.

Warto dodać, że w innym rozegranym we wtorek sparingu Bayern Monachium rozgromił Schalke 04 Gelsenkirchen aż 5:0! Po dwa gole zdobyli Thomas Mueller i Mario Mandzukić, a rywali pogrążył w drugiej połowie Mario Gomez.

Albacete Balompie - Borussia Dortmund 1:3 (0:2)
0:1 - Reus 27'
0:2 - Santamaria 31' (sam.)
1:2 - Martins 78'
1:3 - Bajner 85'