Ligue 1: Horror na Stade Velodrome, drużyna Grzegorza Krychowiaka w strefie spadkowej

Siedemnaście goli padło w sobotnich meczach 21. kolejki Ligue 1. Ogromnych emocji dostarczyło hitowe starcie Olympique Marsylia z Montpellier HSC.

Szymon Mierzyński

Pojedynek na Stade Velodrome zakończył się triumfem gospodarzy 3:2, ale decydujące gole padły dopiero w ostatnim kwadransie. Zdobyli je Jordan Ayew i Andre-Pierre Gignac. Mistrz Francji musiał zatem przełknąć gorzką pigułkę.

Dziwaczny przebieg miało spotkanie na Korsyce. AC Ajaccio prowadziło z Valenciennes FC po golu Adriana Mutu i długo zanosiło się, że zainkasuje komplet oczek. Szanse gospodarzy wzrosły jeszcze bardziej, gdy w 64. minucie czerwoną kartkę otrzymał Benjamin Angoua. Jednak właśnie od tego momentu - w liczebnym osłabieniu - przyjezdni złapali wiatr w żagle i zdołali wyrównać.

Bardzo ważny mecz przegrało Stade Reims. Drużyna Grzegorza Krychowiaka uległa na wyjeździe FC Sochaux i aktualnie znajduje się w strefie spadkowej. Polak spędził na boisku 90 minut.