Serie A: Cudowne gole Pogby! Juventus rozbił Udinese. Emocje w Palermo

Piłkarze Juventusu Turyn utrzymali pozycję lidera Serie A, gładko pokonując Udinese Calcio 4:0. Cudowne trafienia zaliczył Paul Pogba. W innym meczu Palermo zremisowało z Lazio.

Dominik Polesiński
W pierwszym sobotnim meczu zmierzyły się jedenastki okupującego dolne rejony tabeli US Palermo i walczącego o czołowe lokaty Lazio Rzym. Po pierwszej połowie zgodnie z oczekiwaniami prowadzili goście i nic nie zapowiadało wielkich emocji. W drugiej, w ciągu minuty gospodarze najpierw za sprawą Egidio Arevalo wyrównali, a następnie dzięki trafieniu Paulo Dybali wyszli na prowadzenie. Remis faworytom uratował Hernanes, skutecznie egzekwując jedenastkę na 6 minut przed końcowym gwizdkiem.

W drugim meczu Juventus Turyn rozbił Udinese Calcio. To był dzień Paula Pogby, który pięknymi uderzeniami z ponad 30 metrów zdobył dwie pierwsze bramki dla Starej Damy. Kolejne trafienia dorzucili w 72. minucie Mirko Vucinić i w 80. minucie wpuszczony z ławki Alessandro Matri.

Juventus Turyn - Udinese Calcio 4:0 (1:0)
1:0 - Pogba 41'
2:0 - Pogba 66'
3:0 - Vucinić 72'
4:0 - Matri 80'

US Palermo - Lazio Rzym 2:2 (0:1)
0:1 - Floccari 10'
1:1 - Arevalo 70'