Sparingowo: Remis Wisły z Amkarem Perm

Remisem 1:1 zakończył się wtorkowy sparing krakowskiej Wisły z rosyjskim Amkarem Perm. Była to trzecia gra kontrolna Białej Gwiazdy podczas zgrupowania w Turcji.

Maciej Kmita

Biała Gwiazda objęła prowadzenie w 34. minucie po strzale Cezarego Wilka, który poprzedziła akcja Patryka Małeckiego (rozgrywał pierwszy mecz od powrotu do Wisły) z Ivicą Ilievem. Rosjanie wyrównali w 57. minucie gry, kiedy rzut karny za faul Michała Szewczyka na Błagoju Georgijewie wykorzystał sam poszkodowany. W 86. minucie Szewczyk sam został sfaulowany w polu karnym rywali, ale strzał Cwetana Genkowa z 11. metrów obronił bramkarz Amkaru.

Był to trzeci sparing Wisły w czasie obozu w Belek. Wcześniej krakowianie ulegli Energie Cottbus (1:2) i Czornomorcowi Odessa (1:3). Przed powrotem do Polski drużyna Tomasza Kulawika zmierzy się jeszcze z Terekiem Grozny (25 stycznia).

Wisła Kraków - Amkar Perm 1:1 (1:0)
1:0 - Wilk 34'
1:1 - Georgijew (k.) 57'

Wisła: Pareiko (46' Miśkiewicz) - Jaliens (46' Jovanović), Chavez (46' Głowacki), Bunoza (67' Chávez), Burliga (46' Uryga) - Sarki (46' Szewczyk), Wilk (67' Brud), Chrapek (67' Garguła), Garguła (46' Stolarski), Małecki (67' Sarki) - Iliev (46' Genkow).

Amkar: Narubin - Idowu, Biełorukow, Czerienczikow, Mijailović, Tiukałow, Georgijew, Vassiljev, Ahmetović, Kanunnikow, Kołomiejcew.