Czarni Żagań - Lech Poznań 0:3 w meczu sparingowym

W piątek piłkarze Lecha Poznań rozegrali mecz sparingowy z Czarnymi Żagań. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kolejorza 3:0. Bramki zdobywali Anderson Cueto, Mateusz Możdzeń oraz Piotr Reiss.

Michał Jankowski

Większość lechitów przebywa na zgrupowaniach reprezentacji. Kilku młodszych zawodników z kadry pierwszego zespołu pojechało na mecz Pucharu Ekstraklasy z Lechią Gdańsk. Trener Franciszek Smuda zabrał więc na mecz sparingowy do Żagania piłkarzy, którzy rzadko mieli szanse gry w ekstraklasie, a także kilku młodych zawodników. W bramce Lecha wystąpił niedawno pozyskany Ivan Turina, który został zmieniony przez Jacka Kalksteina.

Kolejorz nie miał problemów z pokonaniem występujących w drugiej lidze Czarnych Żagań. Prowadzenie w 17. minucie uzyskał Anderson Cueto. Po przerwie podwyższył Mateusz Możdzeń, który w swojej karierze może pochwalić się występami w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Wynik spotkania ustalił na dziesięć minut przed końcem Piotr Reiss, pewnie egzekwując rzut karny.

Spotkanie, którego inicjatorem był Andrzej Grajewski, toczone było w przyjemnej atmosferze. Po zakończeniu pojedynku burmistrz Żagania, Sławomir Kowal, wręczył Piotrowie Reissowi na pamiątkę Tarczę Wielkiej Ucieczki. Potem był czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia, po czym lechici wrócili do Poznania.

Sparing: Czarni Żagań - Lech Poznań 0:3 (0:1)
0:1 - Cueto 17’
0:2 - Możdzeń 67’
0:3 - Reiss 80’ (k.)

Lech wystąpił w następującym składzie: Turina - Łoziński, Tanevski, Arboleda, Henríquez, Peszko, Injac, Reiss, Wilk, Cueto, Szczepański. Wystąpili również: Kalkstein, Możdżeń, Skrzynecki, Walasek.