Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Komu przypadną "Złote Buki"? Kibice GieKSy wybrali "naj" 2012 roku!

Kibice GKS Katowice w dorocznym plebiscycie "Złote Buki" wybrali najlepszych roku 2012. Okazjonalne statuetki laureaci odbiorą na wieczornej gali w zabytkowym kinoteatrze "Rialto".

Marcin Ziach
Marcin Ziach

Plebiscyt "Złotych Buków" zainicjowali w 2006 roku kibice GKS Katowice. Po krótkiej przerwie w 2009 roku impreza na stałe wpisała się do kalendarza klubu z Bukowej. Nie inaczej było w tym roku. Fani katowickiej drużyny w głosowaniu SMS-owym oddawali głosy na kandydatów w pięciu kategoriach.

W ten sposób wybrano: najlepszego zawodnika 2012 r., najlepszy mecz, najładniejszą bramkę, odkrycie i wydarzenie roku. Wiadomo już teraz, że przerwana zostanie dwuletnia hegemonia, wedle której najlepszym graczem GieKSy lat 2010-11 wybierany był Adrian Napierała. Rosły defensor w tym roku nie znalazł się na liście nominowanych.

Statuetka najlepszego zawodnika ostatnich dwunastu miesięcy przypadnie w udziale komuś z kwartetu; Damian Chmiel, Mateusz Zachara, Mateusz Kamiński, Przemysław Pitry. Murowanym faworytem do zwycięstwa w tej kategorii wydaje się być ten ostatni, głównie za sprawą świetnej w swoim wykonaniu rundy jesiennej, w której w szesnastu występach strzelił dziesięć bramek.

Duże jest także prawdopodobieństwo, że 31-latek zgarnie nagrodę za bramkę roku. Z pięciu nominowanych do nagrody trafień aż cztery są autorstwa katowickiego "Kanoute". Doceniono także bramkę strzeloną przez Grzegorza Fonfarę, która z wszystkich nominowanych trafień jest najbardziej efektowna i w opinii naszej redakcji to "Fonfi" powinien zgarnąć statuetkę.

Kandydaci do bramki roku 2012:

Łatwy do przewidzenia wydaje się być też zwycięzca kategorii "wydarzenie roku". Kibice GieKSy z pewnością jednym głosem poparli letnią walkę o uniknięcie fuzji katowickiego klubu z Polonią Warszawa, do której chciał doprowadzić Ireneusz Król. Drugim z cichych kandydatów do nagrody jest także mecz towarzyski, jaki GKS rozegrał w Czechach, z okazji 90-lecia zaprzyjaźnionego klubu Banika Ostrawa.

Nominowano także awanse hokejowej drużyny GieKSy do Ekstraligi, rezerw katowickiego klubu do ligi IV i turnieju Silesia Cup 2012, w którym udział brały drużyny z rocznika 2004.

Trudno jest z kolei przewidzieć laureata w kategorii "odkrycia roku". Nominacje otrzymało trzech młodych graczy GKS. Mowa o Arkadiuszu Kowalczyku, Alanie Czerwińskim i Krzysztofie Wołkowiczu. Ulubieńcem trybun stadionu przy Bukowej teoretycznie jest ten pierwszy, ale w tej kategorii walka wydaje się być niezwykle wyrównana i zacięta.

Podobnie zresztą, jak w ostatniej kategorii, która ma wyłonić najlepsze spotkanie w wykonaniu GieKSy w 2012 r. Wybór zostanie wykonany spośród trzech kandydatur, jakimi są derbowe potyczki katowiczan z Polonia Bytom z maja 2012 r., GKS Tychy z października 2012 r. i z Cracovią z sierpnia 2012 r.

Na faworyta wyłania się tutaj potyczka z Pasami, w której nie brakowało emocji, a bramkę na wagę remisu z pretendentem do walki o awans do elity GieKSa zdobyła w ostatnich sekundach gry. Konia jednak z rzędem temu, kto poprawnie wskaże wszystkich laureatów tegorocznych "Złotych Buków".

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×