Sparingowa kompromitacja Czarnych Koszul

Od wysokiej sparingowej porażki z Interem Baku zgrupowanie w tureckiej Antalyi rozpoczęli piłkarze Polonii Warszawa. Lider ligi azerskiej wbił Czarnym Koszulom trzy bramki.

Kamil Kołsut

Mecz zakończył się wynikiem 3:0, a wszystkie gole padły w drugiej połowie. Do siatki Mariusz Pawełek trafiali Jurij Fomenko (dwukrotnie) i Daniel Genov. Trener Piotr Stokowiec w starciu z ekipą z Azerbejdżanu dał pograć niemalże wszystkim swoim zawodnikom, a całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził jedynie Sebastian Przyrowski.

W zespole Czarnych Koszul zabrakło przebywających na zgrupowaniach narodowych reprezentacji Pawła Wszołka, Łukasza Teodorczyka i Igora Morozowa. Od pierwszych minut na boisku pojawili się więc między innymi Martin Baran, Krzysztof Kopciński, Vytautas Luksa oraz testowany przez Polonię Nigeryjczyk Michael Chidi Alozie.

Dla stołecznej drużyny była to trzecia sparingowa porażka tej zimy. Wcześniej Poloniści byli słabsi od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Remisami kończyły się spotkania z Olimpią Grudziądz oraz Górnikiem Łęczna, a pokonać Czarne Koszule zdołały Dolcan Ząbki, Arkę Gdynia i Podbeskidzie. Kolejny sparing czeka warszawiaków we wtorek, a ich rywalem będzie Vojvodina Nowy Sad.

Inter Baku - Polonia Warszawa 3:0 (0:0)
1:0 - Jurij Fomenko 66'
2:0 - Daniel Genov 82'
3:0 - Jurij Fomenko 84'

Polonia: Pawełek - Todorovski (60' Tosik), Kokoszka (46' Szymanek), Baran, Čotra (46' Pazio) - Kopciński (46' Przybecki), Piątek (60' Olczak), Hołota (60' Gliński), Luksa (60' Michalski) - Dwaliszwili (46' Gołębiewski), Alozie (60' Wrzesiński).