Bundesliga: Bayern zmierza po wszelkie rekordy, piękny gol Mandzukicia (wideo)

Nie było niespodzianki w pojedynku otwierającym 22. kolejkę niemieckiej ekstraklasy. Bawarczycy zwyciężyli w Wolfsburgu i powiększyli przewagę nad wiceliderem z Dortmundu do 18 punktów.

Konrad Kostorz
Zespół Juppa Heynckesa wygrał piąty mecz w rundzie wiosennej i znów nie stracił gola! W 2013 roku Bayern pokonał już Greuther Fuerth (2:0), Stuttgart (2:0), Mainz (3:0) oraz Schalke (4:0). Odnotować trzeba, że piłkarze z Allianz Arena w 11 wyjazdowych pojedynkach ligowych dali sobie wbić zaledwie jedną bramkę!

Na Volkswagen-Arena Gwiazda Południa w wielkim stylu zmusiła do kapitulacji Diego Benaglio. W 36. minucie Mario Mandzukić przepięknym strzałem z przewrotki wykorzystał centrę Toniego Kroosa i zgranie futbolówki głową przez Bastiana Schweinsteigera.

Bawarczycy mieli kilka szans, by podwyższyć prowadzenie. Najlepszej nie wykorzystał w 49. minucie Thomas Mueller, którego strzał zmierzający do siatki zablokował przed linią bramkową Naldo. Wilki tylko raz na poważnie zagroziły przyjezdnym - w 77. minucie uderzenie Diego z rzutu wolnego efektowną paradą obronił Manuel Neuer. Wynik ustalił Arjen Robben, wykorzystując centrę Muellera i sytuację sam na sam z bramkarzem.

Warto dodać, że pierwszy w sezonie występ w Bundeslidze zanotował Patrick Helmes. Były reprezentant Niemiec od początku sierpnia zeszłego roku leczył poważną kontuzję.

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 0:2 (0:1)
0:1 - Mandzukić 36'
0:2 - Robben 90+2'

Wolfsburg: Benaglio - Hasebe, Naldo, Madlung, Schaefer - Traesch (75' Fagner), Polak - Vieirinha (75' Helmes), Diego, Olić (65' Perisić) - Dost.

Bayern: Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Luiz Gustavo, Schweinsteiger - Mueller, Kroos (79' Tymoszczuk), Ribery (78' Robben) - Mandzukić (83' Gomez).