Serie A: Inter zagrał lepiej od Barcelony i zatrzymał Milan (wideo)

Pierwszy występ bez gola w Milanie zaliczył Mario Balotelli, a Bartosz Salamon nie doczekał się debiutu. Derby Mediolanu zakończyły się podziałem punktów.

Konrad Kostorz
W pierwszej połowie derbowego pojedynku wyraźną przewagę osiągnęli Rossoneri, którzy w środę w świetnym stylu pokonali 2:0 Barcelonę. Milan udokumentował przewagę golem Stephana El Shaarawy'ego, który otrzymał podanie od Kevina-Prince'a Boatenga i wykorzystał sytuację sam na sam z Samirem Handanoviciem.

Niewiele brakowało, a do przerwy zespół Massimiliano Allegriego prowadziłby już różnicą dwóch bramek. Na wysokości zadania stanął jednak słoweński golkiper Nerazzurrich, świetnie broniąc groźne strzały Mario Balotellego.

Inter zabrał się do pracy po zmianie stron i w 54. minucie był bliski wyrównania - strzał Fredy'ego Guarina z bliskiej odległości efektowną paradą obronił Christian Abbiati. Drużyna Andrei Stramaccioniego nie poddała się i po kwadransie wyrównała. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Yuto Nagatomo nie do obrony głową uderzył wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Ezequiel Schelotto.

W końcówce stuprocentowych okazji zabrakło. Nieco lepiej na murawie San Siro zaprezentowali się czerwono-czarni, ale ambitnie walczący Inter ostatecznie zasłużył na zdobycie punktu. Milan w tabeli wciąż zajmuje 3. miejsce, a do Juventusu Turyn traci 13 "oczek".

Inter Mediolan - AC Milan 1:1 (0:1)
0:1 - El Shaarawy 21'
1:1 - Schelotto 71'

Inter: Handanović - Zanetti, Jesus, Ranocchia, Nagatomo (77' Chivu) - Alvarez (74' Kuzmanović), Gargano, Cambiasso (69' Schelotto), Guarin - Palacio, Cassano.