Serie A: Juventus zatrzymany w Neapolu, skandaliczne zachowanie Cavaniego (wideo)

Gdyby Bianconeri wygrali z SSC Napoli, praktycznie zapewniliby sobie mistrzostwo Włoch. Szlagier 27. kolejki Serie A zakończył się jednak podziałem punktów.

Konrad Kostorz
Pojedynek wicelidera z liderem rozpoczął się od zdecydowanych ataków Juventusu. Drużynie Antonio Conte udało się zepchnął Napoli do obrony i udokumentować przewagę golem: po precyzyjnej wrzutce Andrei Pirlo Giorgio Chiellini wyskoczył wyżej od obrońcy i głową skierował piłkę do siatki obok bezradnego Morgana De Sanctisa.

W 19. minucie na 2:0 dla Starej Damy powinien podwyższyć Mirko Vucinić, który stanął oko w oko z bramkarzem i, choć miał mnóstwo miejsca oraz czasu, nie pokonał De Sanctisa. Azzurri przetrwali początkowy napór obrońców tytułu i doprowadzili do wyrównania za sprawą strzału z dystansu Gokhana Inlera i rykoszetu od jednego z defensorów Juve.

Tuż przed przerwą skandalicznie w polu karnym gości zachował się Edinson Cavani, który uderzył łokciem w twarz Giorgio Chielliniego. Reprezentant Włoch został potraktowany brutalnie i niesportowo, ale arbiter pokazał Urugwajczykowi tylko żółtą kartkę.

W drugiej części pojedynku zdecydowanie lepsze sytuacji stwarzało grające ambitnie i z dużym poświęceniem Napoli. Najlepszą okazję zmarnował w 73. minucie Blerim Dzemaili, który miał przed sobą niemal pustą bramkę, ale chybił.

Podział punktów musi satysfakcjonować Juventus, który utrzymał 6-punktową przewagę nad Napoli i zmierza po drugie z rzędu mistrzostwo Włoch. Trzeba jednak pamiętać, że Bianconerich czekają jeszcze trudne pojedynki z Interem Mediolan, Lazio Rzym i AC Milan.

SSC Napoli - Juventus Turyn 1:1 (1:1)
0:1 - Chiellini 10'
1:1-  Inler 43'

Napoli: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Britos (46 Dzemaili) - Maggio, Inler (84' Armero), Hamsik, Behrami, Zuniga - Pandev (67' Insigne), Cavani.

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio (90+1' Padoin), Peluso - Vucinić (85' Pogba), Giovinco (74' Matri).