Artur Boruc nie pomógł, porażka Southampton

Southampton doznało porażki w ważnym meczu z Queens Park Rangers. Dwukrotnie piłkę z siatki musiał wyciągać Artur Boruc. Pewnie zwyciężył Manchester United, a hattrickiem popisał się Shinji Kagawa.

Bartosz Zimkowski

To było bardzo istotne spotkanie dla drużyny Artura Boruca. Southampton mogło powiększyć przewagę nad ostatnim Queens Park Rangers do dziesięciu punktów i oddalić się od strefy spadkowej. Spotkanie źle się jednak zaczęło dla Świętych, ponieważ w 14. minucie Loic Remy pokonał bezradnego Boruca.

Wiarę gospodarzom dał gol strzelony tuż przed gwizdkiem na przerwę autorstwa Gastona Ramireza. Święci liczyli, że najskuteczniejszy angielski zawodnik na boiskach Premier League, a więc Rickie Lambert także w tym spotkaniu wpisze się na listę strzelców. Tymczasem zamiast gola dla gospodarzy, 13 minut przed końcem Jay Bothroyd zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze od 5 listopada 2011 roku.

QPR dość niespodziewanie wygrał z Southampton. W ostatnich tygodniach Boruc i jego koledzy znajdowali się w niezłej dyspozycji.

Mecz do jednej bramki zobaczyli fani na Old Trafford. Norwich City było totalnie bezradne w pojedynku z Manchesterem United. Na pierwszego gola trzeba było czekać do doliczonego czasu gry w pierwszej połowie. Po przypadkowym zagraniu Robina van Persiego do siatki rywali trafił Shinji Kagawa. Japończyk był bohaterem dwóch kolejnych trafień. Za każdym razem asystę zaliczył Wayne Rooney. Anglik był autorem najładniejszej bramki. W 90. minucie przymierzył z 20 metrów nie do obrony. Man Utd wygrał 4:0 i zrobił kolejny krok w kierunku mistrzostwa.

Skromniej, ale dość pewnie zwyciężyła Chelsea Londyn. The Blues stworzyli dużo więcej okazji od West Bromwich Albion. Jedyna bramka padła w 28. minucie, gdy po zagraniu głową Davida Luiza z kilku metrów Demba Ba wpakował piłkę do siatki Bena Fostera.