Serie A: Świetny występ Kamila Glika, udany powrót Interu, zwycięska Fiorentina

Reprezentant Polski należał do najlepszych piłkarzy Torino w pojedynku z Palermo. Rafał Wolski ponownie nie dostał szansy od trenera Fiorentiny, Vincenzo Montelli.

Konrad Kostorz
Przed tygodniem Torino w pechowych okolicznościach uległo 3:4 Cagliari Calcio. Tym razem beniaminek zagrał znacznie lepiej w defensywie i nie stracił bramki w konfrontacji z outsiderem z Sycylii. Portal tuttomercatoweb.com przyznał Kamilowi Glikowi oraz Guillermo Rodriguezowi miano "piłkarza meczu" oraz notę "6,5" (skala 1-10) i obok czterech innych piłkarzy była to najwyższa ocena w ekipie Giampiero Ventury. Torino miało kilka dogodnych sytuacji, by zdobyć decydującego gola, ale nie popisało się pod bramką Stefano Sorrentino.W wielkim stylu do meczu w Katanii powrócili Nerazzurri, którzy po 19 minutach przegrywali już 0:2. Bohaterem Interu okazał się Rodrigo Palacio, zdobywając dwie decydujące bramki. Argentyńczyk w 46. minucie zmienił na murawie zupełnie bezbarwnego Tommaso Rocchiego. Zespół Andrei Stramaccioniego w tabeli wyprzedził Lazio i zajmuje obecnie 4. pozycję.

Po porażce w Bolonii pod presją znaleźli się zawodnicy Fiorentiny, którzy marzą o zakwalifikowaniu się do europejskich pucharów. Drużyna Vincenzo Montelli męczyła się z Chievo i zwyciężyła dopiero po golu strzelonym w 78. minucie przez rezerwowego Marcelo Larrondo. Na debiut w Serie A nadal czeka Rafał Wolski, który znów cały mecz przesiedział wśród rezerwowych.

Trwa dobra passa Sampdorii, która na dobre oddaliła się od strefy spadkowej i zajmuje 10. pozycję. Wygraną genueńczykom zagwarantował rewelacyjny 20-latek Mauro Icardi. "Oczko" niżej plasuje się Bologna, która bez żadnego problemu uporała się z Cagliari. Na ostatnie miejsce w tabeli spadł beniaminek z Pescary, który uległ Udinese po trafieniu niezawodnego Antonio Di Natale. Wojciech Pawłowski i Piotr Zieliński cały mecz obejrzeli z ławki.