Ligue 1: Drużyny Polaków ze zwycięstwami

Za nami siedem spotkań 32. kolejki Ligue 1. W sobotę rywalizowały drużyny, w których występują reprezentanci Polski. Zarówno Ludovic Obraniak, jak i Grzegorz Krychowiak mieli spore powody do radości.

Szymon Mierzyński
Girondins Bordeaux pokonało na własnym stadionie mistrza Francji, Montpellier HSC 4:2. Gospodarze błyskawicznie zapewnili sobie komplet oczek, bowiem już po 26 minutach prowadzili różnicą trzech goli. Ludovic Obraniak spędził na murawie 90 minut.

Kolejny krok do utrzymania wykonało Stade Reims, które zwyciężyło na wyjeździe jednego z bezpośrednich rywali Stade Brestois 2:0. Grzegorz Krychowiak, podobnie jak "Ludo", zaliczył występ w pełnym wymiarze czasowym.

Z pozostałych rozstrzygnięć warto odnotować wyjazdowe zwycięstwo Paris Saint Germain. Podopieczni Carlo Ancelottiego skromnie pokonali ESTAC Troyes i aktualnie mają aż dziesięć oczek przewagi nad Olympique Marsylia. W niedzielę ekipa Eliego Baupa może jednak zmniejszyć ten dystans, o ile zapunktuje w starciu z OSC Lille.