Serie A: Fiorentina nie traci nadziei na doścignięcie Milanu

W 32. kolejce włoskiej ekstraklasy Fiorentina pokonała niedawnych pogromców Interu Mediolan. Bezcenne zwycięstwo w walce o utrzymanie odniosła AC Siena.

Konrad Kostorz
Fiorentina w poprzedniej kolejce Serie A uratowała remis z Milanem i przedłuża nadzieje na ukończenie sezonu na podium i udział w Lidze Mistrzów. W 32. kolejce ekipa Vincenzo Montellego zrobiła ważny krok w kierunku doścignięcia Rossonerich, wygrywając w Bergamo.

W pierwszej połowie więcej sytuacji miał Atalanta, ale po zmianie stron do ataku przystąpiła Viola. Po godzinie gry Adem Ljajić wywalczył rzut karny, który na gola zamienił David Pizarro. Na 2:0 podwyższył styczniowy nabytek florentczyków Marcelo Larrondo po akcji Ljajicia i Juana Cuadrado. Rafała Wolskiego z powodu kontuzji zabrakło w kadrze meczowej Fiorentiny.

Beniaminek z Pescary stanął w sobotę przed jedną z ostatnich szans na włączenie się do walki o utrzymanie. Gospodarze w drugiej połowie zdołali odrobić dwubramkową stratę i dążyli do wyjścia na prowadzenie, ale nadziali się na szybką kontrę Bianconerich, którą strzałem do pustej bramki wykończył Innocent Emeghara.

Najciekawsze pojedynki tej serii gier zaplanowano na niedzielę, gdy AC Milan podejmie SSC Napoli, oraz na poniedziałek, kiedy Lazio Rzym ugości Juventus Turyn.