Bramka Marcina Mięciela w Bundeslidze

W "polskim" spotkaniu VfL Bochum dość łatwo pokonało Arminię Bielefeld 2:0. Pierwszego gola dla gospodarzy i zarazem swojego premierowego w tym sezonie zdobył Marcin Mięciel, który wykorzystał bardzo dobre podanie Sestaka. Cztery minuty później było już 2:0, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym gości bramkę zdobył Pfertzel.

Michał Żyrek

Chociaż była to dopiero 26. minuta wynik nie uległ już zmianie, jednak niejednokrotnie zarówno jedni jak i drudzy mogli się o to pokusić. W szeregach Bochum Marcin Mięciel grał do 84. minuty, a zastąpił go inny Polak Tomasz Zdebel. Artur Wichniarek z Arminii tym razem gola nie zdobył, mimo że grał całe spotkanie.

W drugim niedzielnym meczu 4. kolejki Bundesligi Hannover rozgromił beniaminka ligi drużynę Borussi Monchengladbach 5:1. Postacią numer jeden w tym spotkaniu był na pewno Węgier Szabolc Huszti, który zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę. Dodatkowo nie wykorzystał on rzutu karnego w 28. minucie, kiedy jeszcze na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.