Puchar UEFA: Wysokie zwycięstwo Schalke, grali Polacy

Schalke 04 Gelsenkirchen praktycznie już może być pewne awansu do fazy grupowej Pucharu UEFA, ponieważ pokonało na wyjeździe APOEL Nikozję Kamila Kosowskiego i Marcina Żewłakowa aż 4:1. Zwycięstwo odniosły także ekipy Olympiakosu Pireus oraz Herthy Berlin.

W tym artykule dowiesz się o:

Schalke już do przerwy prowadziło 3:0, aby ostatecznie wygrać 4:1. W barwach APOELu do 81. minuty na boisku przebywał Kosowski, a w 63. na placu gry pojawił się Żewłakow. Polacy jednak nie mogą swojego występu zaliczyć do udanych.

Całe spotkanie w barwach Herthy rozegrał Łukasz Piszczek i zapisał się w statystykach, bowiem zobaczył żółtą kartkę. Jego klub ograł 2:0 St. Patrick, ale losy rywalizacji przechylił na swoją korzyść dopiero w drugiej połowie. Przed rewanżem wydaje się jednak, że ekipa z Bundesligi nie będzie miała większych problemów z wywalczeniem kwalifikacji.

FC Nordsjelland długo bezbramkowo remisowało z Olympiakosem Pireus, ale ostatecznie uległo 0:2. Grecy objęli prowadzenie dopiero w 73. minucie, a w doliczonym czasie gry ustalili wynik potyczki. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Michał Żewłakow.