Niesamowita końcówka w I lidze

Zawisza Bydgoszcz i Termalica Bruk-Bet Nieciecza mogły awansować w sobotę do ekstraklasy. Jednak straciły gole w ostatnich sekundach spotkania.

Bartosz Zimkowski

Fatalny dzień dla kibiców Cracovii. Krakowianie byli faworytami meczu z GKS-em Tychy i mieli zrobić kolejny krok w kierunku awansu do ekstraklasy. Tymczasem po kapitalnym golu Mateusza Kupczaka GKS wygrał na stadionie przy Kałuży 1:0.

Jednak do Cracovii uśmiechnęło się szczęście. Nie poznaliśmy bowiem zwycięzców w meczach Zawiszy Bydgoszcz z Flotą Świnoujście oraz Termaliki Bruk-Bet Nieciecza z Olimpią Grudziądz. Oba spotkania miały dramatyczny przebieg.

W Bydgoszczy pierwsza bramka padła dopiero pół godziny przed końcem meczu. Nieźle grająca Flota trafiła do siatki rywali, ale w 80. minucie Daniel Mąka doprowadził do wyrównania. Pięć minut później Piotr Petasz strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego wprowadził Zawisze do ekstraklasy. Jednak euforia trwała tylko kilka minut - Arkadiusz Aleksander dał nadzieje Flocie. Remis 2:2 nie urządzał ani Zawiszy ani Floty.

Jeszcze większy zawód przeżyli fani w Niecieczy. Termalica Bruk-Bet Nieciecza przez całe spotkanie była zespołem lepszym od Olimpii i od 50. minuty prowadziła po główce Jakuba Biskupa. W trzeciej doliczonej minucie bramkarz grudziądzan Michał Wróbel po raz drugi w tym sezonie zdobył gola. Do awansu do ekstraklasy Termalice zabrakło kilkudziesięciu sekund!

Przed ostatnią kolejką w najlepszej sytuacji są Zawisza i Termalica. Tych pierwszych czeka wyjazd do najsłabszej drużyny ligi - Polonii Bytom. Natomiast niecieczan czeka bój o awans z Flotą w Świnoujściu. Niewolno jeszcze zapominać o Cracovii. Pasy zmierzą się z Miedzią Legnica i też mają szansę na awans.