Grad bramek w Wągrowcu, cztery karne w Słubicach / Wyniki sobotnich spotkań 11.kolejki gr. zachodniej II ligi

Mimo sobotniej porażki z MKS-em Kluczbork, piłkarze z Królewskiej Woli utrzymali fotel lidera w grupie zachodniej II ligi. Najwięcej bramek w 11. kolejce padło w Słubicach i Wągrowcu, gdzie Nielba przegrała z Zawiszą Bydgoszcz 2:5.

W tym artykule dowiesz się o:

To dopiero pierwsze wyjazdowe zwycięstwo ekipy Piotra Tworka. Sobotnia wygrana cieszy tym bardziej, że Nielba na swoim boisku zazwyczaj nie zawodziła. Na dodatek ostatnio gospodarze bez problemów poradzili sobie z wiceliderem z Kluczborka. Niesamowity przebieg miał pierwszy kwadrans spotkania, kiedy padły cztery bramki. Zwycięstwo przyjezdnym w samej końcówce meczu przypieczętował Mariusz Barlik.

Mimo porażki z MKS-em Kluczbork, fotel lider zachowali zawodnicy z Królewskiej Woli. Mecz na szczycie II ligi gr. zachodniej miał bardzo nerwowy przebieg, gdyż do szatni za ostrą grę sędzia odesłał Stawowego i Nowackiego. Trzy punkty biało-niebieskim w 64 minucie zapewnił Krzęciesa, który wykorzystał idealne podanie Soboty.

Cztery rzuty karne obejrzeli za to kibice w Słubicach. Pewnie dwie jedenastki wykorzystali Lilo i Kowal. Więcej szczęścia mieli jednak Portowcy, którzy decydujący cios zadali na trzy minuty przed końcem meczu. Po faulu na Ropiejko, wspomniany wcześniej Marek Kowal nie miał problemów z pokonaniem Dmochowskiego. Dla szczecinian jest to pierwsze zwycięstwo od trzeciego września, kiedy na własnym boisku gracze Piotra Mandrysza pokonali Jarotę Jarocin 1:0.

Poza tym klasyczny hat-trick zaliczył również Krzysztof Myśliwy. Jego Zagłębie pokonało na wyjeździe Unię Janikowo 3:2, choć mogło być zupełnie inaczej, gdyby w 67 minucie rzut karny wykorzystał Piotr Nowosielski. Straty z pierwszych minut musieli odrabiać również zawodnicy z Kołobrzegu. Udało się to dopiero w 90 minucie, kiedy bramkarza Czarnych pokonał Michał Pietroń.

Wyniki 11.kolejki gr.zachodniej II ligi:

Lechia Zielona Góra - Victoria Koronowo 0:0

Chemik Police - GKS Tychy 0:0

Gawin Królewska Wola - MKS Kluczbork 1:2 (0:1)

0:1 - Sobotta 34'

1:1 - Koziara 54' (k)

1:2 - Krzęciesa 64'

Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec 2:3 (1:1)

1:0 - Mysiak 39'

1:1 - Myśliwy 44'

1:2 - Myśliwy 58'

1:3 - Myśliwy 61'

2:3 - Mysiak 90' (k)

Nielba Wągrowiec - Zawisza Bydgoszcz 2:5 (2:4)

2:5 - Barlik 88'

Kotwica Kołobrzeg - Czarni Żagań 2:2 (0:2)

0:1 - Wielgus 3'

0:2 - Tyc 8'

1:2 - Komar 57'

2:2 - Pietroń 90'

Polonia Słubice - Pogoń Szczecin 3:4 (1:1)

3:4 - Kowal 87 (k)

Raków Częstochowa - Miedź Legnica 4:2 (3:1)

1:0 - Lenartowski 1'

2:0 - Bański 36'

2:1 - Musiałowski 42'

3:1 - Zachara 45'

3:2 - Ilków - Gołab 59'

4:2 - Bukowiec 88' (k)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!