Zagłębie Lubin pokonało czeskiego pucharowicza

Zagłębie Lubin wygrało w Bogatyni ze zdobywcą Pucharu Czech FK Jablonec 4:2, chociaż przegrywało w pewnym momencie już 0:2.

Bartosz Zimkowski

Miedziowi przystępowali do pojedynku nie w Lubinie, jak z FK Mlada Boleslav, ale w Bogatyni. To tam zmierzyli się z czeskim FK Jablonec. To zdobywca Pucharu Czech i tym samym wystąpi w europejskich pucharach.

Już po 19. minutach Jablonec prowadził 2:0, a jednego z goli zdobył Michal Hubnik, były napastnik Legii Warszawa. Miedziowi wzięli się do pracy i jeszcze przed przerwą wyrównali. Robert Jeż oraz Adrian Błąd pokonali bramkarza rywali.

W przerwie Pavel Hapal dokonał kilku zmian i cztery minuty po zmianie stron cieszył się z trzeciego gola. Kapitalny strzał z 30 metrów oddał Aleksander Kwiek, nowy nabytek KGHM Zagłębia Lubin. Futbolówka zatrzepotała w siatce Czechów, ale to nie była ostatnia bramka.

17 minut przed końcem Paweł Widanow wykorzystał podanie od kolegi i tym samym ustalił wynik spotkania na 4:2 dla Zagłębia.

Była to druga wygrana lubinian podczas przygotowań do sezonu. W barwach Zagłębia zagrał Łukasz Piątek, który rozwiązał kontrakt z Polonią Warszawa i jest o krok od sfinalizowania umowy z Miedziowymi.

Ci w piątek wyjadą do Austrii na jedyny obóz przed nowym sezonem.

KGHM Zagłębie Lubin - FK Jablonec 4:2 (2:2)