Borussia Dortmund znów gromi, Robert Lewandowski się rozkręca

W sobotę Robert Lewandowski trafił do siatki Bursasporu, a we wtorek pokonał bramkarza FC Luzern. Borussia z dwoma Polakami w składzie zaaplikowała Szwajcarom cztery gole.

Konrad Kostorz

Dla Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego konfrontacja z 8. drużyną ligi szwajcarskiej była trzecim występem w tym sezonie. Wcześniej biało-czerwoni zmierzyli się z FC Basel (3:1) oraz Bursasporem (4:1).

Gola otwierającego wynik Borussia zawdzięcza piłkarzom na co dzień niewystępującym w pierwszym składzie - Marvin Ducksch wykończył akcję Jonasa Hofmanna. Na 2:0 podwyższył "Lewy", który tym razem trafił do siatki strzałem głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

W trzecim występie w czarno-żółtych barwach trzecią bramkę strzelił Henrich Mchitarjan, którego perfekcyjnym podaniem obsłużył Ilkay Gundogan. Po zmianie stron ekipa z Lucerny straciła jeszcze jednego gola - w roli strzelca wystąpił Marco Reus, a asystenta Marian Sarr.

W weekend 20 i 21 lipca dortmundczycy zagrają w towarzyskim turnieju LIGA total! Cup. Najpierw ich rywalem będzie Borussia M'gladbach, a następnie albo Bayern Monachium, albo Hamburger SV. 27 lipca wicemistrz kraju zmierzy się z Bawarczykami w pojedynku o Superpuchar Niemiec.

Skład Borussii Dortmund:

I połowa: Langerak - Sokratis, Subotić, Hummels, Bandowski - Gundogan, Kirch - Hofmann, Mchitarjan, Ducksch (33' Durm) - Lewandowski.

II połowa: Langerak - Durm, Subotić, Sarr, Schmelzer - Sahin - Błaszczykowski, Grosskreutz - Aubameyang, Schieber, Reus.

Błaszczykowski i Lewandowski wrócili do gry, Mchitarjan już błyszczyRobert Lewandowski znów trafia dla Borussii! Gol Aubameyanga, popis Mchitarjana