GKS Katowice gromi w Dzierżoniowie

GKS Katowice odniósł dwa wysokie sparingowe zwycięstwa podczas zgrupowania w Dzierżoniowie. Drużyna Rafała Góraka rozbiła najpierw Ślęzę Wrocław, a następnie zdeklasowała miejscową Lechię.

Marcin Ziach

Podczas zgrupowania w Dzierżoniowie GKS Katowice rozegrał pięć meczów kontrolnych. Po przeciętnym sparingowym starcie - w którym drużyna Rafała Góraka przegrała z Chrobrym Głogów (1:2) i zremisowała Górnikiem Wałbrzych (1:1) - śląska drużyna w ostatnich meczach wyraźnie się rozkręciła.

W weekend GieKSa rozbiła Stelmet UKP Zielona Góra (0:4), a we wtorkowych meczach kontrolnych odniosła dwa kolejne wysokie zwycięstwa. Najpierw gładko pokonała Ślęzę Wrocław, na co dzień występującą na boiskach III ligi dolnośląsko-lubuskiej.

Mecz rozpoczął się po myśli katowiczan, bo już w 7. minucie gry wynik meczu otworzył Janusz Gancarczyk, imponujący formą w letnich sparingach. Niespełna kwadrans później kolejne trafienie dołożył Przemysław Pitry, w ostatnim sezonie najskuteczniejszy strzelec drużyny z Bukowej. Wynik meczu w 63. minucie spotkania wynik meczu ustalił Dominik Sadzawicki.

W drugim wtorkowym meczu sparingowym GieKSa zmierzyła się z miejscową Lechią Dzierżoniów. Sztab szkoleniowy katowickiej drużyny wystawił na to spotkanie skład złożony w dużej mierze z zawodników testowanych, wspartych przez graczy szerokiego składu śląskiego klubu.

Podobnie jak w meczu z wrocławianami GKS szybko otworzył wynik meczu. W 3. minucie spotkania do siatki Lechii piłkę skierował bowiem Aleksander Januszkiewicz, testowany w Katowicach piłkarz Gwarka Zabrze. Na dziesięć minut przed przerwą drugą bramkę dołożył z kolei Rafał Figiel, inny z graczy testowanych występujący wcześniej w Stelmecie UKP Zielona Góra.

W drugiej połowie GieKSa w dalszym ciągu wyraźnie przeważała, ale grała nieskutecznie. Dopiero na pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego piłkę do siatki dzierżonowian skierował Jacek Jarnot, trenujący z pierwszym zespołem piłkarz drużyny rezerw katowickiego klubu.

Drużyna z Bukowej przed inauguracją I ligi rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny. 20 lipca rywalem podopiecznych trenera Góraka będzie Zagłębie Sosnowiec. Na trzy dni przed pierwszym meczem ligowym katowiczanie zagrają z kolei w I rundzie Puchar Polski, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji pomiędzy Wigrami Suwałki a Zniczem Pruszków.

GKS Katowice - Ślęza Wrocław 3:0 (2:0)
1:0 - Gancarczyk 7'
2:0 - Pitry 21'
3:0 - Sadzawicki 63'

Skład GKS-u Katowice: Dobroliński - Sadzawicki, Duda, Napierała, Chwalibogowski, Cholerzyński, Fonfara,Wróbel (63' Januszkiewicz), Pitry, Gancarczyk (40' Wołkowicz), Zieliński (77' Jarnot).

Lechia Dzierżoniów - GKS Katowice 0:3 (0:2)
0:1 - Januszkiewicz 3'
0:2 - Figiel 36'
0:3 - Jarnot 85'

Skład GKS-u Katowice: Budziłek - Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak, Widuch, Figiel, Kowalczyk, Wiśniewski (70' Jarnot), Januszkiewicz (46' Zapotoczny), Radionow.