Rosja: Asysta Gola w debiucie w Amkarze przeciwko Jędrzejczykowi (wideo)

Janusz Gol w poniedziałkowym meczu 3. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z FK Krasnodar (1:2) Artura Jędrzejczyka zadebiutował w barwach Amkaru Perm. 27-latek w premierowym występie zaliczył asystę.

Maciej Kmita

W 29. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez polskiego pomocnika prowadzenie Amkarowi dał strzałem głową Martin Jakubko. Goście z Permu utrzymali prowadzenie do końca pierwszej połowy, ale tuż po przerwie drużyna Artura Jędrzejczyka wyprowadziła dwa szybkie ciosy. Najpierw w 47. minucie rzut karny na gola zamienił Joazoinho, a po chwili Marcio Abreu z najbliższej odległości dobił do bramki rywali obroniony strzał Wandersona.

Zobacz asystę Gola:

I Gol, i Jędrzejczyk rozegrali po 90 minut. Dla Gola to debiut w Amkarze, a dla "Jędzy" trzeci występ w barwach FK Krasnodar i pierwszy, po którym mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Za każdym razem reprezentant Polski grał jako środkowy obrońca.

FK Krasnodar - Amkar Perm 2:1 (0:1)
0:1 - Jakubko 29'
1:1 - Joaozinho 47'
2:1 - Marcio Abreu 49'