Liderzy nie zawiedli / Wyniki sobotnich spotkań 12. kolejki gr. zachodniej II ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Nie zmieniła się zbytnio czołówka tabeli w gr. zachodniej II ligi. Zgodnie z oczekiwaniami komplet punktów wywalczyli liderzy z Królewskiej Woli i Kluczborka, a passę porażek przerwali piłkarze Unii Janikowo.

W tym artykule dowiesz się o:

Nietypowa uroczystość odbyła się w Szczecinie. Przed derbową potyczką z Chemikiem Police pamiątkowe medale otrzymali zawodnicy, którzy pięćdziesiąt lat temu wywalczyli pierwszy, historyczny awans do pierwszej ligi. Dobrych nastrojów nie zepsuli obecni piłkarze Portowców, którzy pokonali lokalnego rywala 2:1. Wygrana gospodarzy powinna być zdecydowanie wyższa, ale w 60. minucie arbiter nie zauważył jak Michał Szałek ciągnął za koszulkę w polu karnym Michała Ropiejko.

O fatalnym początku sezonu zapomnieli także torunianie. W sobotę graczom z grodu Kopernika udało się wywieźć komplet punktów spod Jasnej Góry, a jedyną bramkę zdobył znany z gry w Unii Janikowo Aleksander Atanacković. Punkty na wyjeździe stracili też zawodnicy z Sosnowca, którzy tylko bezbramkowo zremisowali z Miedzią Legnica.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 0:0

GKS Tychy - Nielba Wągrowiec 1:2 (0:0)

0:1 - Maciejak 59'

1:1 - Mańka 61'

1:2 - Figaszewski 90+2'

Raków Częstochowa - Elana Toruń 0:1 (0:0)

0:1 - Atanacković 54'

MKS Kluczbork - Lechia Zielona Góra 5:0 (1:0)

1:0 - Glanowski 33'

2:0 - Kazimierowicz 54'

3:0 - Kazimierowicz 69'

4:0 - Sobotta 84'

5:0 - Krzęciesa 90'

Czarni Żagań - Gawin Królewska Wola 0:5 (0:2)

0:1 - Piecha 15'

0:2 - Piecha 30'

0:3 - Lis 77'

0:4 - Mazurek 90'

0:5 - Kruszyński 90+3'

Pogoń Szczecin - Chemik Police 2:1 (1:0)

1:0 - Ropiejko 44'

1:1 - Jakuszczonek 58'

2:1 - Kowal 75'

Victoria Koronowo - Unia Janikowo 0:1 (0:0)

0:1 - Kalinowski 67'

Zawisza Bydgoszcz - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:1)

0:1 - Starecki 44'

1:1 - Bajera 83'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!