Górnik Zabrze bez zwycięstwa w Hildesheim

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Górnik Zabrze na ostatnim, czwartym miejscu zakończył turniej w niemieckim Hildesheim. Po zakończeniu rywalizacji śląska drużyna zagrała dodatkowy mecz kontrolny z TG Muenden, który także przegrała.

W tym artykule dowiesz się o:

Szczypiorniści Górnika Zabrze turnieju w Hildesheim nie mogą zaliczyć do udanych. Po sobotniej porażce z Eintrachtem Hildesheim w meczu o awans do finału, drużyna Patrika Liljestranda przegrała też batalię o brąz.

Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce, a Górnik uległ niemieckiemu rywalowi 24:26 (14:15).

Kilka godzin po zakończeniu turnieju zabrzanie w dodatkowym meczu sparingowym zmierzyli się z innym niemieckim zespołem, TG Muenden, który także brał udział w turniejowej rywalizacji. Po raz kolejny jednak Górnik nie zdołał wygrać, choć do przerwy drużyna z Wolności prowadziła aż czterema bramkami.

Na drugą połowę trener Liljestrand posłał jednak do boju drużynę złożoną z piłkarzy głębokich rezerw i juniorów, którzy nie zdołali unieść presji i ostatecznie ulegli rywalowi jednym trafieniem.

TG Muenden - Górnik Zabrze 27:26 (12:16)