2. Bundesliga: Gol polskiego napastnika w 93. minucie na wagę remisu!

Trafienie Kacpra Przybyłki w ostatnich sekundach meczu uchroniło FC Koeln przed porażką. To nie pierwszy gol tego piłkarza zdobyty w końcówce pojedynku.

Konrad Kostorz

W 3. kolejce 2. Bundesligi podopieczni Petera Stoegera wybrali się do Paderbornu i już po kwadransie przegrywali. Ponieważ Koziołki prezentowały się słabo, trener w przerwie zastąpił Adama Matuszczyka ofensywniej usposobionym Kacprem Przybyłką.

Młodzieżowy reprezentant Polski dwoił się i troił, by uratować przyjezdnym choć punkt i wreszcie dopiął swego! W trzeciej minucie doliczonego czasu gry 20-latek wyprzedził obrońców gospodarzy i wykorzystał dogranie Maurice'a Exslagera z lewej strony pola karnego.

Dla Przybyłki występ z Paderborn był ligowym debiutem w tym sezonie. Powód? W dwóch pierwszych kolejkach Polak pauzował za czerwoną kartkę otrzymaną jeszcze w poprzednich rozgrywkach.

Drużyna polskich piłkarzy wciąż pozostaje bez zwycięstwa w 2. Bundeslidze i ma w dorobku tylko 3 "oczka". Sławomira Peszki, który dopiero kilka dni temu wznowił treningi, zabrakło w kadrze meczowej FC Koeln.

SC Paderborn - FC Koeln 1:1 (1:0)
1:0 - Kroesche 15'
1:1 - Przybyłko 90+3'

W poprzednim sezonie Przybyłko również zdobył gola w 93. minucie. Wówczas jego znakomity strzał zapewnił Kolonii wygraną 1:0 z VfR Aalen:

Niemcy: Piotr Ćwielong tym razem negatywnym bohaterem VfL Bochum