Bundesliga: Wielkie emocje i 6 goli w meczu Schalke, Muellerowie katami Stuttgartu

Piłkarze Schalke nie poszli w ślady Bayernu oraz Borussii i nie wygrali na inaugurację. Po komplet punktów w szczęśliwych okolicznościach sięgnęli za to zawodnicy FSV Mainz.

Konrad Kostorz
Oba niedzielne pojedynki toczone były w szybkim tempie i dostarczyły wielu emocji. Jako pierwsze odbyło się spotkanie w Moguncji, którego bohaterami okazali się zawodnicy miejscowi: Heinz Mueller oraz Nicolai Mueller.

Bramkarz FSV przy prowadzeniu swojej drużyny 2:1 dokonywał cudów broniąc strzały graczy ze Stuttgart, zaś skrzydłowy rozegrał fantastyczne zawody w ofensywie i dwukrotnie zmusił do kapitulacji Svena Ulreicha.

Warto odnotować dużą liczbę sytuacji strzeleckich, do jakiej doszli podopieczni Bruno Labbadii, którzy udowodnili, że drzemie w nich ogromny potencjał, a także bramkę strzeloną swojemu byłego klubowi przez Shinjiego Okazaki. Japończyk reprezentował VfB od 2011 roku, a do zespołu Thomasa Tuchela trafił latem tego roku za 1,5 mln euro.

Kapitalne widowisko stworzyli piłkarze Schalke i HSV. Na prowadzenie błyskawicznie wyszli gospodarze po mocnym strzale Klaasa-Jana Huntelaara, ale dowodzeni przez 19-letniego debiutanta Hakana Calhanoglu przyjezdni w 23. minucie już prowadzili! Trzeci gol w meczu padł po strzale Maximiliana Beistera, odbiciu piłki od poprzeczki, murawy oraz ręki interweniującego Timo Hildebranda.

Koenigsblauen nie poddali się i jeszcze przed przerwą wyrównali, lecz tuż po zmianie stron przy centrze z rzutu rożnego zaskoczył ich rosły wychowanek Borussii Dortmund, Lasse Sobiech. Podopieczni Jensa Kellera raz jeszcze ruszyli do boju, a wyrównał pozyskany z Mainz Adam Szalai. Schalke do końcowego gwizdka szukało zwycięskiego gola, lecz bez skutku.

Dodać trzeba, że już w 23. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Julian Draxler. Największą gwiazdę S04 zastąpił debiutujący w Bundeslidze Leon Goretzka.

3:2 - Harnik 82'

Schalke 04 Gelsenkirchen - Hamburger SV 3:3 (2:2)
1:0 - Huntelaar 2'
1:1 - van der Vaart (k.) 12'
1:2 - Beister 23'
2:2 - Huntelaar 45+2'
2:3 - L. Sobiech 49'
3:3 - Szalai 72'

Bundesliga: Borussia wygrała wyżej niż Bayern, cudowny debiut Aubameyanga, gol "Lewego"