Holandia: Zespół Klicha gromi i jest liderem Eredivisie

W wybornej formie znajduje się PEC Zwolle Mateusza Klicha. Niebieskopalcy w meczu 3. kolejki rozgromili na wyjeździe NEC Nijmegen 5:1 i utrzymali się na pozycji lidera Eredivisie.

Maciej Kmita

To 11. z rzędu zwycięstwo Zwolle, które wygrało wszystkie swoje spotkania od początku okresu przygotowawczego: 8 sparingów i 3 w lidze. Dzięki wysokiemu zwycięstwu w Nijmegen zespół reprezentanta Polski utrzymał się na pozycji lidera Eredivisie, która współdzieli z PSV Eindhoven. Ekipa Philipsa wyprzedza Zwolle tylko dzięki lepszemu o dwa gole bilansowi bramkowemu.

Klich oczywiście znalazł się w wyjściowym składzie Niebieskopalcych, ale tym razem trener Ron Jans ściągnął go z boiska w 63. minucie przy prowadzeniu 5:0. To 17. oficjalny występ Klicha w Zwolle i dopiero czwarty, w którym nie rozegrał pełnych 90 minut. W pierwszym przypadku przy okazji debiutu wszedł do gry po przerwie, w drugim opuścił plac gry na sześć minut przed końcem z powodu urazu, a w meczu ostatniej kolejki minionego sezonu został ściągnięty w końcówce, by dostał od kibiców owację na stojąco.

Dwa gole w spotkaniu z NEC zdobył znany z występów w Lechii Gdańsk Fred Benson.

NEC Nijmegen - PEC Zwolle 1:5 (0:3)
0:1 - Drost 15'
0:2 - Mokotjo 18'
0:3 - Benson 37'
0:4 - Benson 49'
0:5 - Mokhar 52'
1:5 - Hemlein 76'