Premier League: Popis Manchesteru City. The Citizens liderem

Manchester City w debiucie Manuela Pellegriniego dał popis gry. Wygrał 4:0 i został liderem Premier League po pierwszej kolejce.

Dwóch nowych zawodników zagrało od pierwszej minuty. To Fernandinho oraz Jesus Navas. Od samego początku do ataku ruszyli podopieczni Manuela Pellegriniego, który w tym spotkaniu debiutował na stanowisku menedżera.

Bardzo szybko padła też bramka. W szóstej minucie Edin Dzeko dograł w pole karne, gdzie David Silva strzałem głową pokonał Tima Krula. Pierwszy gol nie rozluźnił gospodarzy, którzy dążyli do kolejnych trafień. Znów długo nie kazali sobie czekać. Sergio Aguero oddał precyzyjny strzał sprzed pola karnego i Krul drugi raz sięgnął do własnej siatki.

Do końca pierwszej połowy szaleli już nie zawodnicy, lecz sędzia. W ostatnim kwadransie pokazał pięć żółtych i jedną czerwoną kartkę. Wydaje się, że ta ostatnia dla Stevena Taylora była zbyt pochopna.

Tuż po zmianie stron pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Yaya Toure i Man City prowadził już 3:0. Kwadrans przed końcem wynik spotkania ustalił rezerwowy Samir Nasri. Płaski strzał Francuza zaskoczył Krula. Holender sięgnął do swojej siatki także po raz piąty, gdy pokonał go Alvaro Negredo. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego (którego nie było) i gola nie uznał.

Man City wygrał 4:0 i został liderem po 1. kolejce Premier League.

Manchester City - Newcastle United 4:0 (2:0) 1:0 - Silva 6' 2:0 - Aguero 22' 3:0 - Y.Toure 50' 4:0 - Nasri 75'