Ligue 1: PSG o krok od kolejnej wpadki, Olympique Lyon w kryzysie

Paris Saint-Germain dalekie od optymalnej formy. W 4. kolejce Ligue 1 mistrz Francji odniósł drugie zwycięstwo z rzędu, ale znów nie zachwycił i komplet punktów zdobył rzutem na taśmę.

Szymon Mierzyński

Podopieczni Laurenta Blanca podejmowali w sobotę EA Guingamp i byli murowanym faworytem. Mimo to niewiele brakowało, a beniaminek wywiózłby ze stolicy cenny remis. Paryżanie otworzyli wynik dopiero w 91. minucie, gdy do siatki trafił Adrien Rabiot. Chwilę później jego wyczyn powtórzył Zlatan Ibrahimović.

Autorem największej niespodzianki jest Olympique Lyon, który zawiódł na całej linii i uległ na wyjeździe Evian TG 1:2. Dwie bramki dla miejscowych strzelił Kevin Berigaud. Les Gones notują wyjątkowo kiepski okres, bo oprócz wpadki w Ligue 1, nie awansowali też do fazy grupowej Ligi Mistrzów (w IV rundzie eliminacyjnej musieli uznać wyższość Realu Sociedad).

34-minutowy występ zaliczył Grzegorz Krychowiak (pojawił się na boisku w drugiej połowie), a jego Stade Reims zremisowało u siebie z FC Nantes 0:0.

W niedzielę nastąpi dokończenie rywalizacji w 4. kolejce. W najciekawszym pojedynku Olympique Marsylia zagra z AS Monaco.