Sandecja wyszarpała zwycięstwo - relacja z meczu Sandecja Nowy Sącz - Dolcan Ząbki

Piłkarze Dolcanu Ząbki po raz pierwszy w tym sezonie musieli zaznać goryczy porażki. W sobotę Sandecja Nowy Sącz nie dała się bowiem pokonać faworyzowanej ekipie Roberta Podolińskiego.

Artur Długosz

Piłkarze z Nowego Sącza nie byli faworytem w starciu z zespołem z Ząbek. Sandecja plasowała się bowiem w dolnych rejonach tabeli, a drużyna Roberta Podolińskiego do sobotniego starcia nie zaznała jeszcze goryczy porażki.

Gospodarze od początku spotkania śmiało ruszyli jednak do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 7. minucie Maciej Bębenek wpadł w pole karne, idealnie dograł do Fabiana Fałowskiego, a ten tylko dostawił nogę i wyprowadził Sandecję na prowadzenie. Goście po stracie gola od razu zdecydowanie ruszyli do przodu, lecz drużyna z Nowego Sącza bardzo dzielnie spisywała się w defensywie, a także groźnie kontrowała.

W 25. minucie powinno być 2:0! Łukasz Grzeszczyk znalazł się w znakomitej sytuacji, lecz stojąc kilka metrów od bramki uderzył wysoko nad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy goście znów śmielej ruszyli do ataku, lecz świetnie dysponowany tego dnia Marcin Cabaj nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron znów na ustach wszystkich był Cabaj, który dwoił się i troił między słupkami. Sandecja też jednak miała swoje okazje, lecz piłkarzom z Nowego Sącza brakowało skuteczności i chyba przede wszystkim zimnej krwi.

W 57. minucie zaczęły się jednak spore problemy nowosądeczan, bowiem czerwoną kartką za faul przed polem karnym ukarany został Marcin Makuch. Osłabieni gospodarze cofnęli się do defensywy, a Dolcan zawzięcie atakował. Przypominało to jednak przysłowiowe bicie głową w mur. Sandecja miała też szczęście, bowiem piłkarze z Ząbek obstrzeliwali słupki i poprzeczki.

Mimo emocjonującej końcówki, wynik meczu nie uległ już zmianie. Sandecja po zmianie szkoleniowca zdecydowanie odżyła i zaczyna piąć się w górę w ligowej tabeli. Dolcan doznał natomiast pierwszej porażki w lidze w tym sezonie.

Sandecja Nowy Sącz - Dolcan Ząbki 1:0 (1:0)
1:0 - Fabian Fałowski 7'

Sandecja Nowy Sącz: Marcin Cabaj - Marcin Makuch, Peter Petran, Arkadiusz Czarnecki, Adam Mójta, Maciej Bębenek, Matej Nather, Tomasz Margol (76' Sebastian Szczepański), Rafał Zawiślan (63' Jozef Certik), Łukasz Grzeszczyk, Fabian Fałowski (59' Przemysław Szarek).

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński - Piotr Klepczarek, Rafał Grzelak, Damian Jakubik, Szymon Matuszek, Bartosz Osoliński, Bartosz Wiśniewski, Dariusz Zjawiński, Paweł Tarnowski (12' Damian Świerblewski), Kamil Mazek (73' Tomasz Prejs), Marcin Figiel (54' Grzegorz Piesio).

Żółte kartki: Adam Mójta, Arkadiusz Czarnecki, Sebastian Szczepański, Maciej Bębenek (Sandecja) oraz Grzegorz Piesio (Dolcan).

Czerwona kartka: Marcin Makuch /57' - za faul/ (Sandecja).

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).