Ligue 1: Remis drużyny Grzegorza Krychowiaka, fatalny występ Olympique Marsylia

Nie obyło się bez niespodzianek w sobotnich spotkaniach 5. kolejki Ligue 1. Na całej linii zawiódł Olympique Marsylia, który z trudem uniknął kompromitacji z outsiderem!

Szymon Mierzyński
Podopieczni Eliego Baupa mierzyli się na wyjeździe z ostatnim w tabeli Toulouse FC, mimo to niewiele zabrakło, a zeszliby z boiska pokonani. W drugiej połowie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Wissama Ben Yeddera, a wyrównał dopiero w 87. minucie Lucas Mendes. Efekt? Zamiast zaatakowania 1. miejsca marsylczycy nie znajdują się nawet na podium.

Jedyny bezbramkowy remis odnotowano w sobotę w Montpellier. Miejscowa drużyna podzieliła się punktami ze Stade Reims Grzegorza Krychowiaka. Polak spędził na murawie 64 minuty (został zmieniony przez Prince'a Oniangue) i zakończył zawody z żółtą kartką.

Cenne wyjazdowe wygrane odniosły Evian TG oraz AS Saint-Etienne. Ci drudzy po pokonaniu Valenciennes FC 3:1 awansowali na pozycję lidera. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego były piłkarz Wisły Kraków, Maor Melikson.

W niedzielę nastąpi dokończenie 5. kolejki. W najciekawszym starciu AS Monaco podejmie FC Lorient.