Olimpia Grudziądz wypunktowała Flotę Świnoujście - relacja z meczu Olimpia Grudziądz - Flota Świnoujście

W spotkaniu 10. kolejki I ligi Olimpia Grudziądz wygrała na własnym stadionie z Flotą Świnoujście 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Maciej Rogalski i Marcin Smoliński.

Spotkanie było sinusoidalne. Początki obu połów należały do gości, którzy z animuszem ruszali do przodu i stwarzali sytuacje podbramkowe. W 8. minucie Sebastian Zalepa strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Olimpię musiał ratować na linii bramkowej Robert Pisarczuk. Blisko szczęścia był Bartosz Śpiączka, któremu zabrakło centymetrów by sięgnąć dośrodkowanie Martinsa Ekwueme.

Grudziądzanie przeczekali napór i od 25. minuty przejęli kontrolę nad wydarzeniami. Nastawili się na ataki skrzydłami, gdzie Flota miała swoje problemy: na lewej stronie nie radził sobie Marek Opałacz, a na prawej grał pomocnik Mateusz Szałek.

Pierwsze groźne uderzenia Dariusza Gawęckiego i Macieja Rogalskiego zostały jeszcze zatrzymane, ale w 39. minucie Szymon Gąsiński nie miał wiele do powiedzenia. Rogalski z łatwością przeskoczył stoperów Floty i precyzyjnie skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Roberta Pisarczuka.

Scenariusz po przerwie - łudząco podobny. Flota rzuca się do ataku, ale nie potrafi pokonać dobrze dysponowanego Bartosza Fabiniaka. Zalepa trafia w słupek, następnie jego uderzenie chwyta Fabiniak. Olimpia znów dała się wyszumieć rywalowi i skarciła go za nieskuteczność. W 62. minucie Adam Cieśliński wygrał pojedynek fizyczny z Michałem Stasiakiem, wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Marcinowi Smolińskiemu, któremu pozostało dopełnić formalności.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Dwubramkowe prowadzenie Olimpii zamknęło mecz. Nie zmieniła tego nawet druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Michala Pitera-Bucko. Flota nie potrafiła przedrzeć się przez szczelny mur obronny, a zbyt wiele energii marnowała na dyskusje z arbitrem. Zbigniew Dobrynin zaszedł gościom za skórę dwukrotnie nie dyktując rzutu karnego: najpierw po kontakcie Marcina Stańka z Bartoszem Śpiączką, następnie po zagraniu ręką jednego z obrońców Olimpii.[tag=8249]

Olimpia Grudziądz[/tag] - Flota Świnoujście 2:0 (1:0)
1:0 - Maciej Rogalski 39'
2:0 - Marcin Smoliński 62'

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Robert Pisarczuk, Marcin Staniek, Michal Piter-Bucko, Marcin Woźniak, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (90+1' Piotr Ruszkul), Dariusz Gawęcki, Maciej Rogalski, Robert Szczot (81' Sławomir Mazurkiewicz), Adam Cieśliński (87' Adrian Frańczak).

Flota Świnoujście: Szymon Gąsiński - Sebastian Zalepa, Marek Opałacz, Mateusz Szałek, Michał Stasiak, Piotr Kieruzel (66' Marek Niewiada), Rafał Grzelak (85' Robert Kolendowicz), Tomasz Mokwa, Martins Ekwueme, Krzysztof Bodziony, Bartosz Śpiączka (58' Charles Nwaogu).

Żółte kartki: Michal Piter-Bucko, Marcin Woźniak, Robert Pisarczuk (Olimpia) oraz Sebastian Zalepa, Martins Ekwueme, Michał Stasiak (Flota).

Czerwona kartka: Michal Piter-Bucko /78' za drugą żółtą/ (Olimpia).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).