Ligue 1: Drużyna Grzegorza Krychowiaka zatrzymała AS Monaco

Osiem bramek padło w niedzielnych meczach Ligue 1. Solidny występ zanotował Grzegorz Krychowiak, którego Stade Reims zremisowało u siebie z AS Monaco 1:1.

Szymon Mierzyński
Zespół Polaka zagrał bez respektu dla wyżej notowanego przeciwnika i prowadził już w 4. minucie po trafieniu Antoine Devauxa. Wyrównanie padło wprawdzie bardzo szybko - jeszcze przed upływem kwadransa na listę strzelców wpisał się Joao Moutinho - jednak później miejscowi radzili sobie całkiem przyzwoicie.

Grzegorz Krychowiak spędził na boisku 90 minut i toczył zacięte pojedynki z Radamelem Falcao. Angażował się też w akcje ofensywne Stade Reims.

W pozostałych spotkaniach AC Ajaccio zremisowało na własnym stadionie z Montpellier HSC 1:1 (obie drużyny kończyły zawody w dziesiątkę), zaś FC Nantes odniosło wyjazdowe zwycięstwo nad Stade Rennes.

Monaco straciło w niedzielę dwa punkty, mimo to zachowało pozycję lidera. Beniaminek ma identyczny dorobek jak Paris Saint-Germain, ale legitymuje się lepszą różnicą bramek.